Aksoy için talihsiz yarış

, , Aksoy için talihsiz yarış için yorumlar kapalı

Aksoy, 61 sporcunun yer aldığı Mini GR3  kategorisinde sıralama turlarında kendi grubunda en hızlı zamana imza atarak hafta sonuna hızlı bir başlangıç yapmış oldu.

Temsilcimiz, eleme yarışlarında birinci ve üçüncü olurken, son eleme yarışında ise finalde iç kulvardan start alabilmek için taktiksel olarak beşinci sırada tamamlayarak, ilk Final yarışına üçüncü sıradan başlama hakkını elde etti.

Final yarışında  harika bir startla liderliğe yükselen sıraya Alp Aksoy, yarış içerisinde pozisyon kaybeden 8. sıraya gerilese de yarışın en hızlı turuna ve pist rekoruna imza atarak ön grubu yakaladı ve yaptığı ataklarla ikinci olarak damalı bayrağı gördü.

Yarış sonrası uygulanan tartı kontrolünde, takımın teknik hatası yüzünden belirlenen limitten 100 gram eksik çıkarak diskalifiye oldu. İkinci final yarışına, aldığı cezayla 34.sıradan başlayan genç sporcu, 17 rakibini geride bırakarak, damalı bayrağın altında 17.olarak geçti. Hafta sonu boyunca aldığı sonuçlar ve yaptığı tur zamanlarıyla adından sıkça bahsettiren Aksoy, kategorisinde şampiyonanın güçlü isimlerinde biri olduğunu kanıtladı.