Yedek parça bayisi oldu!

, , Yedek parça bayisi oldu! için yorumlar kapalı

Otomotiv satış sonrası sektöründe 40 yılı geride bırakan ve farklı ürün gruplarında faaliyet gösteren 150’den fazla yerli ve yabancı markanın satış, pazarlama ve dağıtım operasyonlarını yürüten Martaş Otomotiv, yatırımlarla başlattığı 2021 yılında yeni iş birlikleri için atağa geçti. Şirket bu kapsamda Ford Otosan ile hayata geçirdiği iş birliği ile Türkiye’deki dağıtım ağını daha da güçlendirmeyi amaçlıyor. Martaş Otomotiv, Ford Otosan ile yaptığı anlaşmanın ardından firmanın Türkiye’deki yetkili yedek parça bayi ağına katıldı. Söz konusu iş birliği ile Martaş Otomotiv, tarihinde bir ilki hayata geçirerek, ilk defa bir orijinal ekipman tedarikçisinden (OES) doğrudan bayilik alarak dağıtıma başlamış oldu.

“Bu iş birliğinin ardından büyük bir sinerji oluştuğuna inanıyoruz”

Ford Otosan ile yapılan iş birliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Martaş Otomotiv Genel Müdürü Erdem Çarıkcı, iki firma arasındaki anlaşmanın önemine dikkat çekti. Çarıkcı “Martaş Otomotiv artık Ford Otosan’ın Türkiye’deki yetkili yedek parça bayi ağına katıldı. Dünyanın ve Türkiye’nin en büyük araç üreticilerinden Ford Otosan’ın yine ülkemizin en etkin ve yaygın satış ve dağıtım ağına sahip Martaş Otomotiv’i kendi iş ortağı seçmesiyle büyük bir sinerji oluştuğuna inanıyoruz. Otomotiv pazarı her geçen gün büyüyor, gelişiyor. Günümüz yedek parça dünyası, artan model sayıları ve buna bağlı binlerce farklı parça çeşidi ile yönetimsel olarak daha kompleks hale gelmiş durumda.  Parçaya ulaşmak için talep edilen servis zamanı günden güne azalıyor ve bu da şirketleri dağıtım ağlarını daha da güçlendirmeye yönlendiriyor. Bu birliktelik Ford Otosan ürünlerinin Martaş Otomotiv’in sahip olduğu güçlü satış ve dağıtım ağı ile ilk elden ülkemizin her noktasına en kısa zamanda ulaşmasını sağlarken, Martaş

Otomotiv’e de sektör içinde yeni iş fırsatları yaratacaktır. Ford Ailesi’ne bize duydukları güven için teşekkür ederken, iş birliğinin her iki firmaya da hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.