Çevre projeleri hızlandırıyor!

, , Çevre projeleri hızlandırıyor! için yorumlar kapalı

Çevrenin korunması yönünde, akıllı tedarik zinciri takip sistemi, mikro/makro plastiğin imhası ve kaynak verimliliğinin optimize edilmesi gibi birçok konuda gerçekleştirdiği çalışmalarıyla örnek olan Audi, TechTalk buluşmalarının sonuncusu olan Yeşil Teknoloji’de, bu alandaki gelişmeleri tüm detaylarıyla aktardı. 

Çevreyi korumak, karbon emisyonunu azaltmaktan çok daha fazlası

Bugüne kadar Yeşil Teknoloji’de birçok farklı projenin sunulduğunu söyleyen Audi’nin tüm dünyadaki tesis/fabrikalarının sözcüsü Franziska Queling, “Bu projelerin tümünün tek bir ortak noktası var:  sıfır karbona yönelik daha ileri adımları temsil ediyorlar” dedi.

TechTalk: Yeşil Teknoloji’ye ev sahipliği yapan Franziska Queling, “Geçen yıl düzenlenen TechTalk’ta, Audi modellerinin karbon ayak izini olabildiğince küçültmek için neler yaptığını görmüştük. Bu yıl, geleceğimizin yaşanabilir kalmasını sağlamak için düşünen ve bir adım daha ileri giden çevre projelerinden bahsediyoruz. Kesin olan bir şey var: çevreyi korumak, karbon emisyonlarını azaltmaktan daha fazla bir anlama sahipr” diye konuştu.

Bu yıl düzenlenen GREENTECH FESTIVAL’in de kurucu ortakları arasında yer alan Audi, festival süresince gerçekleştireceği etkinliklerle ilgili olarak da bilgi verdi. 

Audi tesislerinden biri olan Kraftwerk Berlin’deki etkinlerin yanısıra, dijital ortamda da ziyaretçileriyle bir araya geleceklerini belirten Audi yetkilileri, festival süresince ürünlerinin, süreçlerinin ve malzemelerinin tamamen iklim değişikliğiyle mücadele ve dijitalleşme sayesinde sürdürülebilirliği teşvik eden nitelikte olduğunu aktarmayı hedefliyor. 

Sıfır emisyonlu fabrika

Paneller, eğitim kamplarının yanında, çevresel inisiyatifler ve projelerin sergileneceği festivalde Audi, 2025 yılına kadar üretim alanlarının nasıl sıfır emisyonla işletilebileceğinin bir örneğini de gösterecek. Bu amaçla hazırlanan ve Audi Denkwerkstatt adı verilen model tesis, ecomove uygulamasını sunacak. 

Festivalde ayrıca, Audi Çevre Vakfı kullanıcıların kendi karbon ayak izlerini azaltmaları için neler yapabileceklerini örneklerle aktaracak ve kentsel su yönetimi için yenilikçi bir mikroplastik filtrenin sunumu yapılacak.