Servis kampanyasını başlattı!

, , Servis kampanyasını başlattı! için yorumlar kapalı

Yetkili servis noktalarında sunduğu en iyi hizmet ve avantajlı fiyat politikasıyla rakiplerinden ayrılan Groupe PSA Türkiye Parça ve Servisler, yaz aylarıyla birlikte daha yoğun kullanılan otomobil klimalarının bakımına dikkat çekerek, özel klima temizliği kampanyasını duyurdu. Ağustos ayı sonuna kadar geçerli olacak kampanya kapsamında; Stellantis çatısı altındaki Groupe PSA Türkiye markaları olan PEUGEOT, Citroën, Opel ve DS Automobiles yetkili servislerinde periyodik bakım yaptıranlar, klima dezenfeksiyonu hizmetinden indirimli olarak 150 TL karşılığında faydalanabiliyor.

Gerekli onaylara sahip yüksek etkili ve formüllü güvenilir dezenfeksiyon ürünüyle yapılan temizlik işlemi, soğuk buhar üreten uygulama makineleriyle gerçekleşiyor. Temizleyicinin araç klima kanallarının tümüne 15 dakika boyunca nüfuz etmesiyle gerçekleşen işlem sayesinde, klimalarda uzun süreli ve derinlemesine temizlik sağlanıyor. Bu hızlı, verimli ve ekonomik çözüm neticesinde klimaların olduğu araç kabinleri kötü kokulardan da arındırılmış oluyor.

İnsan sağlığı korunuyor, klima performansı artıyor

Söz konusu kampanyayla birlikte klima bakımı ve temizliği yapılması gerekliliğine vurgu yapan Groupe PSA Türkiye Parça ve Servisler, temizlik işleminin birçok faydası olduğunun altını çiziyor. Yaz aylarında soğuk hava ihtiyacı ile kullanılan klimalar; nem kaynaklı bakteriler üreterek araç içerisindeki hava sirkülasyonu esnasında açığa çıkabiliyor. Benzer bir biçimde kış aylarında ihtiyaç duyulan sıcak hava, ısının etkisiyle birçok bakterinin de ortaya çıkmasına sebep oluyor. Her iki durum da üst solunum yolları açısından insan sağlığına tehdit unsuru oluşturuyor.

Solunum yoluyla tetiklenen alerjilerden ve olası hastalıklardan korunmanın yolu da klima bakımı ve temizliği sayesinde gerçekleşiyor. Ayrıca bakım ve temizlik işlemleri, klimanın ömrünü uzatarak, performansının korunmasına ve etkili soğutmanın gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Etkili bir klima temizliği için ise birtakım püf noktalara dikkat etmek gerekiyor. Dış yüzey kullanıcılar tarafından temizlenebilse de, özellikle klimanın iç bakım ve temizliğinin  eğitimli ve uzman personel tarafından yerine getirilmesi, etkili bir temizlik için önem arz ediyor. Yılda en az 2 defa gerçekleşen klima bakım ve temizliğinin hem insan sağlığı hem klima ömrüne olumlu katkı yapacağını vurgulayan Groupe PSA Türkiye Parça ve Servisler, bu temizlik işlemini yıl boyunca 3 aylık periyotlarda öneriyor.