#EVMoji Tasarım Yarışmasının Kazananı Dünya Elektrikli Araç Günü’nde açıklandı

, , #EVMoji Tasarım Yarışmasının Kazananı Dünya Elektrikli Araç Günü’nde açıklandı için yorumlar kapalı

Yarışma, 6-16 yaş aralığındaki katılımcı profili ile gelecek kuşak EA sahiplerini sürücü koltuğuna oturttu.    Yarışmayı kazanan tasarım, resmi emoji kreasyonunu yöneten konsorsiyum olan Unicode’a sunulacak.
 
ABB ve Green.TV, 2021 Dünya EA Günü’nde elektrikli araç emojisine duyulan ihtiyaca ilişkin Unicode Konsorsiyumunun dikkatini çekecek bir çağrıda bulunuyor. 
 
İki şirket tarafından başlatılan EVmoji tasarım yarışması, dünyanın her bir yanından 6-16 yaş aralığındaki çocukların gönderilerine ev sahipliği yaptı. Dünya Elektrikli Araç Günü’nde, 11 yaşındaki Lucía’nın Orta Avrupa’dan gönderdiği tasarımın,yarışmayı kazandığı ilan edildi.
 
Lucia’nın birinci gelen tasarımı, resmi bir EA emojisi geliştirilirken dikkate alınması talebiyle Unicode Konsorsiyumuna sunulacak.
 
Bugün yaklaşık 10 milyon olan dünya çapında kayıtlı EA sayısının 2030 yılında 145 milyona çıkması tahmin edilirken1, Dünya EA Günü ve EVmoji tasarım yarışması, gelecek kuşak EA sürücüleriyle etkileşim kurulmasına ve dünya çapında tanınan bir EA emojisine duyulan ihtiyacın kabul görmesine yardımcı oldu.
 
EVmoji yarışmasının kazananı Lucía, şu ifadeleri kullandı: “İlk arabamın bir elektrikli araba olmasını çok isterim, çünkü çevreyi önemsediklerini biliyorum. İlk EA emojisinin yaratılmasına yardımcı olmak için bu yarışmaya katılmış olmaktan dolayı çok heyecanlıyım!”
 
EVmoji tasarım yarışmasının jüri üyeleri arasında Green.TV Medya Kurucusu Ade Thomas, ABB E-mobilite Divizyonu Başkanı Frank Muehlon ve IndyCar ve ABB Formula E sürücüsü Simona de Silvestro yer aldı.
 
Ade Thomas, “Jüri heyeti, dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce yaratıcı tasarım arasından Lucía’nın tasarımını seçti ve çocukları gerçek manada sürücü koltuğuna oturttu.” dedi. “Tasarımı, özel bir yetenek ve yaratıcılığı gözler önüne seriyordu ve küçük bir emoji boyutundayken bile adeta “elektrikli araç” diye bağırıyordu. Şimdi ABB ile birlikte, kazanan tasarımı değerlendirilmesi için Unicode Konsorsiyumuna sunacağız.”
 
Frank Muehlon ise şu sözleri ekledi: “EVmoji tasarım yarışmasının ve Dünya EA Günü’nün aldığı geri dönüşten dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz. Her iki girişim de her yaş grubundan insanın elektrikli araçlar hakkında daha fazla şey öğrenmesi, gelişmeler hakkında heyecan duyması ve iş birliğine yönelmesi için mükemmel bir fırsat sunuyor. Gönderilen bu tasarımlara bakılacak olursa, gelecek gerçekten de elektrikli.”
 
Dünya EA Günü hakkında daha fazla bilgi için ziyaret edin: www.worldevday.org
 
¹https://www.iea.org/reports/global-ev-outlook-2021/introduction#abstract
 
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB’nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100’den fazla ülkedeki yaklaşık 105.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com.tr
 
Green.TV: Green.TV, sürdürülebilir bir çalışma ve yaşama biçimine geçilmesi hakkında iletişim materyalleri içeren kampanyalara, içeriğe ve kanallara odaklanmış bir sürdürülebilirlik medya şirketidir. www.green.tv
 
Green.TV Medya, Dünya EA Günü’nü, EA Zirvesi’ni (1-2 Eylül 2021), Karbonsuzlaştırma Zirvesi’ni (9-10 Kasım 2021) ve Ekibe Zirvesi’ni ortaya çıkardı. Şirkete ait ElectricDrives Facebook kanalı, 250.000’den fazla takipçisi ile otomotiv endüstrisi dışındaki en büyük e-mobilite kanalıdır.
https://www.green.tv