Serinin son yarışı Barcelona’da!

, , Serinin son yarışı Barcelona’da! için yorumlar kapalı

Yarış kariyerine ilkler ve tarihe geçen başarılarla devam eden genç yarış pilotu Cem Bölükbaşı, şu ana kadar yarıştığı 12 yarışta 7 kere podyuma çıkmayı başardığı Euroformula Open serisini 23-24 Ekim’deki Barcelona yarışlarıyla tamamlayacak. 

Euroformula Open Barcelona pistinde 23-24 Ekim’de 3 yarış gerçekleşecek. 23 Eylül Cumartesi TSİ 12.20’de sıralama turları, 17.30’da da ilk yarış başlayacak. 12 Eylül Pazar günü 12.35’te ikinci yarış, 16.45’te üçüncü ve son yarış yapılacak.

Cem Bölükbaşı, Euroformula Open serisindeki son yarışa yine ana destekçisi Icrypex ile birlikte Borusan Holding, GoTurkiye, Rixos, Team Mavi, Gentaş Neogen, Mesa Mesken ve TEM Agency’nin desteğiyle çıkıyor.

Genç yarış pilotu, Macaristan Hungaroring, İtalya Imola, Avusturya Red Bull pisti ve İtalya Monza yarışları sonrasında toplam 167 puanla Euroformula Open pilotlar sıralamasında 6. sıraya yükseldi. Bölükbaşı, Euroformula Open serisinde katıldığı toplam 12 yarışın 7’sinde podyuma çıkmayı başardı.

Kariyerinin ilk Formula 2 test sürüşünü başarıyla tamamladı

Genç yarış pilotu, Formula 1 yolundaki yolculuğunda kariyerinde ilk kez geçen hafta Çekya’nın Brno kentinde Formula 2 test sürüşüne çıktı. Bölükbaşı, Fanatec takımının desteğiyle çıktığı ilk test sürüşünü başarıyla tamamladı.

Başarılı genç pilot, Euroformula Open’da, Formula 1’in önde gelen isimlerinden Max Verstappen ve Charles Leclerc gibi pek çok efsane pilot yetiştirmiş Van Amersfoort Racing (VAR) ile yarıştı. 

Cem Bölükbaşı’nın Barcelona yarışları, Euroformula Open’ın resmi Youtube kanalından canlı olarak takip edilebilecek.