Avrupa Ralli Kupası’nda final zamanı

, , Avrupa Ralli Kupası’nda final zamanı için yorumlar kapalı

14 ayrı ülkeden 97 ekibin katılımıyla Boxberg/Oberlausitz’deki toprak zeminli etaplarda koşulacak Lausitz Rally’de, Türk ekipler de şampiyonluk mücadelesi verecek.

FIA Balkan Ralli Kupası’nda Gençler ve İki Çeker klasmanlarını zaferle tamamlayan Castrol Ford Team Türkiye pilotu Ali Türkkan, co-pilotu Onur Vatansever ile Avrupa Ralli Kupası’nda da bu başarılarını tekrarlamak hedefiyle direksiyon başına geçecek. Ford Fiesta Rally4 ile yarışacak olan Red Bull sporcusu Türkkan, hem genç hem de Türk bir pilot olarak gençler kategorisinde ilk ve tek birinciliğe imza atmayı istiyor.

Bu sezon FIA Balkan Ralli Kupası’nı takip eden ve sezonu ikincilikle tamamlayan bir diğer Türk ekip Mustafa Çakal-Özgür Akdağ da Almanya’da kupayı kazanma hedefiyle start alacak. 2015 yılında Murat Bostancı-Onur Vatansever ve 2017 yılında Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibinin kazandığı Avrupa Ralli Kupası’nı bir kez daha ülkemize getirmeyi hedefleyen Çakal-Akdağ ekibi GP Garage adına Hyundai R5 ile start alacak.

FIA Avrupa Ralli Kupası finali ile birlikte lokal ralli organizasyonuna da ev sahipliği yapacak Lausitz Rallye’ye, Castrol Ford Team Türkiye adına Ford Fiesta R5 ile Sabri Ünver-Aras Dinçer ekibi de katılacak.

Tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz.