Dacia Spring en uygun fiyatlı elektrikli SUV olmaya aday!

, , Dacia Spring en uygun fiyatlı elektrikli SUV olmaya aday! için yorumlar kapalı

Dacia, uygun fiyatlı otomobilleri sayesinde çok seviliyor. İçten yanmalı motorlara yavaş yavaş veda ettiğimiz dönemde şirket, elektrikli otomobili Dacia Spring sayesinde yüksek satış rakamlarına ulaşmayı bekliyor.
Dacia Spring, uygun fiyatı sayesinde yurtdışında oldukça fazla popüler oldu. Türkiye’ye gelmesi merakla beklenen otomobil için sonunda sevindirici haber geldi.. Dacia Spring, yakın bir zamanda Türkiye’de satışa sunulacak. 

Dacia yaptığı açıklamada uygun fiyatlı elektrikli otomobilin 2022 yılı içerisinde Türkiye’de satışa çıkacağını belirtti. Geçtiğimiz yıl Fransa’da 20 Mart itibariyle ön satışa çıkmıştı. Araçların teslimi ise 2021’in sonbaharında gerçekleşmişti. Aracın fiyatı henüz net olarak bilinmese de Dacia, aracı Fransa’da Devlet teşvikli 12.403 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuyor. Teşviksiz fiyatı ise 17.390 euro olarak karşımıza çıkıyor. 

WLTP değerlerine göre 230 km menzil sunacak elektrikli otomobil, maksimum 125 km/saat hıza ulaşabiliyor. Daha çok şehir içinde kullanım için tasarlanan otomobil, sunduğu büyük bagajı ve boyutları nedeniyle bir ailenin rahatlıkla ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Otomobilde 26.8 kWh’lık bir batarya kullanıcılara sunuluyor.

Ev prizi ile yaklaşık 14 saate şarj edilebilen otomobil, hızlı şarj istasyonlarında küçük bataryası nedeniyle hızlı bir şekilde şarj edilebiliyor.Ülkemizdeki fiyatı TL bazında henüz belli olmayan otomobil, fiyatıyla birçok otomobilden daha alınabilir gibi duruyor. 

Aracın dış tasarımına baktığımızda; kapalı ve etkileyici bir tasarıma sahip ızgara ile karşılaşıyoruz. Tüketiciler, bu ızgaradaki Dacia logosunun altında yer alan şarj portunu kullanacaklar. Ayrıca; aracın kapı kolları da neredeyse içeri gömülmüş bir durumda. Çok renkli yapıya sahip Spring, arka kısımda ise Sandero ile tamamen aynı yapıda. 

Dacia Spring’in iç tasarımına baktığımızda dijital gösterge ekranı ile karşılaşıyoruz. Orta konsolda ise büyüklük açısından gayet yeterli olan multimedya ekranı bizleri karşılıyor. Dacia Spring’in uygun fiyatlı bir elektrikli otomobil olduğunu düşünecek olursak; bu donanımın tüketiciyi memnun edeceğini rahatlıkla dile getirebiliriz.