Fiat’tan temassız servis ve mobil ödeme

, , Fiat’tan temassız servis ve mobil ödeme için yorumlar kapalı

Fiat’ın 200 bine yakın kullanıcısı bulunan vesunduğu hizmetlerle fark yaratan uygulaması “Yol Arkadaşım” müşteri deneyimini ayrıcalıklı bir boyuta taşımayı sürdürüyor. Teknoloji, tasarım ve konfora herkesin ulaşabilmesi için çalışan Fiat, Tofaş’ta geliştirilen ve müşterilerinin ihtiyaç duyulabilecekleri pek çok hizmeti kapsayan FiatYol Arkadaşım mobil uygulamasında “Temassız Servis” ve “Modil Ödeme” işlemini kullanıma alıyor.

Fiat’ın pandemi ile birlikte değişen müşteri alışkanlıklarını gözeterek devreye aldığı “Temassız Servis” süreci, kullanıcıların tüm servis işlemleriniuzaktan ve “online” takip edebilmelerine olanak tanıyor. Türkiye’deki ilk kapsamlı temassız hizmeti sunan uygulama ile gerçekleştirilen servisişlemlerin tamamı kesintisiz ve anlık olarak takip edilebiliyor.

Müşterilere sağlanan uçtan uca temassız hizmet, hız ve kolaylık sunarken, Fiat’ın mevcut servis süreçleri ile temassız servis süreçleri birbirine uyumlu ve entegre çalışıyor. Bu sayede dileyen müşteri istediği aşamada normal servis sürecinden, temassız servis sürecine geçiş yapabiliyor. “Temassız Servis” aynı zamanda Fiat servislerinde görev yapanların tüm servis süreçlerini pratik bir şekilde yönetmesine deimkân sağlıyor.

Tüm Aşamalar, Kesintisiz ve Anlık Olarak Takip Edilebiliyor

“Temassız Servis” uygulamasında takip edilecekaşamalar; online randevu, araç kabul, yedek araç alım, araç durum takibi ve mobil ödeme işlemlerini içeriyor. Kullanıcılar, uygulama üzerinden araçları için gereksinim duydukları servis hizmetlerini seçiyor ve takibinde randevualıyor. Araçlarını servise getirdikten sonra ise tüm aşamaları Yol Arkadaşım Uygulaması üzerinden, anlık olarak takip edebiliyor. 

Serviste müşterinin kayıtlı bilgileri üzerinden, aracının ihtiyacına özel çözümler önerilliyor veHızlı Tarama (Rapid Check) ile aracın genel sağlığı kontrol ediliyor. Bu aşamaları takiben, müşteriye bilgilendirmeler de yine Yol Arkadaşım uygulaması üzerinden gönderilmeye başlanıyor. Serviste yapılması önerilen tüm işlemler Fiat Yol Arkadaşım üzerinden müşteri tarafından onaylandıktan sonra işlemlere başlanıyor. Araç servisteyken, müşteri uygulama vasıtasyıla araç üzerinde gerçekleştirilen işlemleri anlık olarak izleyebiliyor. Aracının servis işlemlerinin tamamlandığı ve hazır olduğu bilgisi de yine Fiat Yol Arkadaşım tarafından gönderilen bildirim ile müşteriye iletiliyor.

Ödeme işlemi de Yol Arkadaşım uygulamasıüzerinden gerçekleştirilerek süreç tamamlanıyor.

Fiat Yol Arkadaşım uygulaması ile sunulan süreçvesilesiyle Fiat kullanıcıları temassız ve kesintisizservis deneyimi yaşarken, servis çalışanları üzerindeki iş yükü azalıyor ve aynı zamanda “Kağıtsız Hizmet” dönemi ile servis süreci çevreyedaha duyarlı hale geliyor.

Fiat Yol Arkadaşım Hakkında:

Fiat Yol Arkadaşım uygulamasıyla, kullanıcılar farklı pratik bilgilere kolaylıkla ulaşabiliyor.Örneğin harita üzerinden adres tarifiyle satış ve servis noktalarına da kolaylıkla erişiliyor. Ayrıca, kullanıcının desteğe ihtiyaç duyduğu anlarda lokasyon bilgileri tek tuşla “Acil Yol Yardımı” ekibine iletilebiliyor. Fiat kullanıcıları bu sayedeTürkiye’nin neresinde olursa olsun, acil yol yardımı ekibi güvencesiyle yollarına devam ediyor. Fiat Yol Arkadaşım kullanıcıları, tek tuşla Fiat çağrı merkezini arayabiliyor, servislerden online olarak kolaylıkla randevu alabiliyor. Uygulamanın kullanıcılara sağladığı kolaylıklar bunlarla da sınırlı kalmıyor. Fiat Yol Arkadaşım,harita üzerinden adres tarifi alarak en yakın Opet istasyonlarına ulaşabilme imkânı da sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca satış sonrası hizmetler, güncel kampanyalar ve ürünlerle ilgili bilgilere de Fiat Yol Arkadaşım’dan ulaşabiliyor.

Sürekli geliştirilen ve yenilenen Fiat Yol Arkadaşım uygulaması, App Store ve Android Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.