Rent2 Winn 2022 Kiralama ve İkinci El Zirvesi!

, , Rent2 Winn 2022 Kiralama ve İkinci El Zirvesi! için yorumlar kapalı

Türkiye’de makine, araç ve ekipman kiralama sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirmeye hazırlanan “Rent2 Winn 2022 Kiralama ve İkinci El Zirvesi” için geri sayım başladı. 11 Mayıs Çarşamba günü hibrit olarak düzenlenecek etkinlikte; alanında uzman isimlerin katılımıyla paylaşım ekonomisinin sağladığı avantajlar ve bu noktada dünya genelinde yaşanan gelişmeler tartışılacak. Ayrıca zirvede; otonom araçların, elektrifikasyonun ve hatta Metaverse dünyasının yarattığı değişim gibi sektörün yaşadığı dönüşümü çevreleyen dinamikler, farklı konu başlıklarını içeren panellerle mercek altına alınacak.
Paylaşım ekonomisinin yaygınlaşmasıyla öne geçen makine, araç ve ekipman kiralama sektörü, Rent2 Winn 2022 Kiralama ve İkinci El Zirvesi’nde buluşmaya hazırlanıyor. Zirvede; alanında uzman isimlerin katılımıyla paylaşım ekonomisinin sağladığı avantajlar ve bu noktada dünya genelinde yaşanan gelişmeler tartışılacak. Etkinlikte; otonom araçların, elektrifikasyonun ve son dönemde gündemden düşmeyen Metaverse dünyasının yarattığı değişim gibi sektörün yaşadığı dönüşümü çevreleyen dinamikler, farklı konu başlıklarını içeren panellerle mercek altına alınacak.
 
Sektörün tüm bileşenlerini ağırlamaya hazırlanıyor!
Kiralama hizmeti sağlayan ve alan şirketlerden ürün satıcı firmalara, finansman kuruluşlarından satış sonrası hizmet sağlayıcılarına, kamu kuruluşlarından teknoloji ve bilişim firmalarına kadar uzanan geniş bir yelpazeye yayılan sektörün tüm bileşenlerini ağırlamaya hazırlanan etkinlik, hibrit olarak gerçekleştirilecek. 11 Mayıs Çarşamba günü İstanbul Marriott Hotel Asia’da düzenlenecek olan zirvede; katılımcılara Covid-19 önlemlerinin büyük bir titizlikle ele alındığı güvenli bir ortam sunulacak. Dijital olarak zirveye katılmak isteyenler de gün boyu canlı olarak takip edebilecekleri zirveye, soru ve yorumlarıyla da dahil olabilecekler.
 
Paylaşım ekonomisinden ikinci elde güven konusuna…
Sektörün mevcut iş hacminin ve potansiyelinin gözler önüne serilmesinin amaçlandığı zirvede, sürdürülebilir bir büyüme elde edilmesi adına ortak bilinç oluşturulması noktasında yapılması gerekenler ele alınacak. “Kiralama bilincinin” daha geniş kitlelere yayılmasına destek sağlanmasının hedeflendiği etkinlikte; teknolojideki gelişmelerin makine, araç ve ekipman kiralama sektörüne sağladığı avantajlar ele alınacak. Bu kapsamda alanında uzman değerli isimlerin katılımıyla “Paylaşım Ekonomisi ve Kiralamada Yenilikçi Çözümler”, “İkinci Elde Güven ve Kazanç”, “Bilişim ve Teknolojinin Kiralamaya Etkileri” başlıkları altında paneller düzenlenecek. Katılımcılar da hem sektördeki gelişmeleri yakından takip edebilme hem de networklerini geliştirme fırsatı elde edecek.
 
Sürdürülebilir kiralama mühendisliği!
“Sürdürülebilir Kiralama Mühendisliği” başlıklı panelin moderatörlüğünü, iş makineleri sektöründe 30 yılı aşkın tecrübeye sahip olan, bir dönem Borusan Cat firmasının Türkiye Genel Müdürlüğü’nü yürüten Murat Erkmen üstlenecek. İş Leasing Genel Müdürü Şafak Öğün ve Hasel Genel Müdürü Okan Acar da oturumun panelistleri arasında yer alacak. Panelde kiralama konusunun; satın alma, finansman, bilişim, operasyon ve ikinci el süreçlerinin, çevreye de duyarlı olarak profesyonel şekilde yönetilmesini gerektiren bir mühendislik olduğu gerçeğinden yola çıkılarak, bu alanda yaşanan gelişmeler tartışılacak.
 
İkinci elde güven yönetiminin önemi ele alınacak!
“Paylaşım Ekonomisi ve Kiralamada Yenilikçi Çözümler” konulu panelin moderatörü de Renault Mais eski Genel Müdürü İbrahim Aybar olacak. Panelde paylaşım ekonomisi özelinde tüm dünya genelinde yaşanan gelişmeler alanında uzman isimlerin katılımıyla aktarılacak. Zirvede “İkinci Elde Güven ve Kazanç” konulu panel de düzenlenecek. İkinci elde kazanç ile birlikte güven yönetiminin öneminin ele alınacağı panelde, Ritchie Bros Türkiye Direktörü Hasan Er’in de aralarında bulunduğu alanında uzman isimler panelist olarak yer alacak.
 
Bilişim ve teknolojinin kiralamaya etkileri!
“Bilişim ve Teknolojinin Kiralamaya Etkileri” isimli panelde de otonom araçların, elektrifikasyonun, 5G’nin ve hatta son dönemde gündemden düşmeyen Metaverse dünyasının yarattığı değişimin kiralama alanına olan etkileri ele alınacak.