BorWarner’de üst düzey atama

, , BorWarner’de üst düzey atama için yorumlar kapalı

Temiz ve verimli araç teknolojilerinde dünya lideri BorgWarner, geleceğe yönelik çalışmalarını hızla sürdürürken şirket içerisinde de yeni bir yapılanmaya gitti. Alex Ashmore’un yerine atanan Neil Fryer, BorgWarner Satış Sonrasının Başkanı oldu. Neil Fryer 2 bin 200’ü aşkın çalışanı ile 150’nin üzerinde ülkede hem orijinal ekipman hem de bağımsız satış sonrası kanallarına hizmet veren, alanında lider Delphi Technologies, Hartridge ve Delco Remy markalarıyla satış sonrası işini küresel olarak yönetme sorumluluğunu üstlenecek.

“Enerji açısından verimli bir dünya için çalışıyoruz”

Göreve gelişinin ardından açıklamalarda bulunan Neil Fryer, “Böylesine heyecan verici bir değişim ve büyüme döneminde BorgWarner Satış Sonrasını devralmaktan mutluluk duyuyorum. Misyonumuz değişmedi. Satış sonrası müşterilerimizin otomotiv endüstrisinde yaşanan büyük değişiklikleri yönetmesine yardımcı olurken araçların kullanıldıkları süre boyunca daha temiz ve daha iyi bir şekilde daha ileriye gidebilmesi için çalışıyoruz. Tüm çalışmalarımızı da daha temiz ve enerji açısından daha verimli bir dünya için fırsatları benimseyerek yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Deneyimli ve lider karakterli bir isim!

Zengin ürün yelpazesi ile son yıllarda elde ettiği başarıyı bir adım ileriye taşımayı hedefleyen firmanın satış sonrası iş biriminin yeni başkanı konumuna gelen Fryer, lider üreticilerde genel merkez düzeyinde üstlendiği sorumluluklar ve saha rolleri ile edindiği kapsamlı bilgi birikimiyle, saygın bir fikir lideri, kıdemli ve tecrübeli bir üst düzey yönetici ve küresel otomotiv satış sonrası pazarında deneyimli bir isim olarak dikkat çekiyor. BorgWarner’a 2020’de şirketin Delphi Technologies’i satın alması sürecinde katılan tecrübeli isim, burada son olarak Delphi Technologies Satış Sonrası iş biriminde Ürün, Pazarlama ve Stratejik Planlama Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. Fryer, Londra Üniversitesi’nde İşletme lisansı ve Warwick Üniversitesi’nde aynı dalda yüksek lisans derecelerine sahip.