Renault Mais müşteri memnuniyetinde zirvede

, , Renault Mais müşteri memnuniyetinde zirvede için yorumlar kapalı

 Müşteri deneyimini en iyi yöneten markaları belirleyen Şikayetvar ACE Awards’ta Renault ve Dacia, aldıkları puanlar ile kendi kategorilerinde zirvede yer aldı.

Renault MAİS açıklamasına göre, Şikayetvar ACE Awards’ta en iyi müşteri memnuniyetini yaşatan markalar bu yıl 7’nci kez ödüllendirildi. Müşteri Deneyim Endeksi araştırması sonuçlarına göre belirlenen kazananlar cevaplama hızı, şikayet oranı, çözüm hızı, memnuniyet düzeyi, teşekkür oranı ve markayı tercih etme oranı gibi kriterler baz alınarak seçildi.

Renault ve Dacia, ACE Awards’tan kazandıkları bu ödül ile üç yıl üst üste kendi kategorilerinde müşteri deneyimini en iyi yöneten marka seçilmiş oldu.

Törende Renault adına ödülü Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş alırken, Dacia adına ise Renault MAİS Ticari Genel Müdür Yardımcısı Andreas Gabriel teslim aldı.

– ‘Müşteri memnuniyeti, en önemli gündem maddelerimizin başında geliyor’

Açıklamada törendeki konuşmasına yer verilen Berk Çağdaş, bu prestijli ödülü almaktan mutluluk duyduklarını belirterek, ‘Müşteri memnuniyeti, Renault MAİS olarak en önemli gündem maddelerimizin başında geliyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğumuz birçok proje gerçekleştiriyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda bütün müşterimize en doğru çözümleri, en doğru platformlar üzerinden sunmak ve beklentilerini karşılamak birincil önceliğimiz. Aldığımız bu ödüller de bizlere ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor. Önümüzdeki dönemlerde de hedefimiz benzersiz bir müşteri deneyimi ve memnuniyeti sunmak olacak.’ ifadelerini kullandı.

– Renault ve Dacia’dan üstün müşteri memnuniyeti uygulamaları

Açıklamaya göre, Renault MAİS, son yıllarda dönüşen ihtiyaçlara yönelik birçok çözümü müşterileriyle buluşturuyor. Servis sürecini pratik hale getiren Renault ve Dacia Port uygulamaları ile kullanıcılarla doğrudan iletişim için kullanılan Diyalog ve Whatsapp Hattı, kaliteli bir müşteri deneyiminde önemli rol oynuyor. Kapında Vale Hizmeti, görüntülü görüşme ve e-ticaret gibi hizmetler de müşterilerin hayatını kolaylaştırıyor. Ayrıca Twitter, Facebook, Instagram, Linkedin gibi sosyal ağlar üzerinden de müşteri beklentileri en hızlı şekilde yanıtlanıyor.

Kalite ve memnuniyet kontrol aramalarının yapıldığı Renault Dinliyor, taleplerin değerlendirildiği Şikayet Yönetim Ekibine ek olarak Sosyal Medya ve Dijital Kanallar Ekibi de mutlak müşteri memnuniyeti için kesintisiz hizmet sağlıyor.