SsangYong, yatırım sözleşmesini iptal etti.

, , SsangYong, yatırım sözleşmesini iptal etti. için yorumlar kapalı

 Edison Motors Konsorsiyumu’nun devralması için bakiyeyi 25 Mart’a kadar (alacaklılar toplantısı tarihinden beş iş günü önce) yatırması bekleniyordu, ancak bu sürede gerçekleştiremedi. Edison ile satın alma sözleşmesi imzalandıktan sonra SsangYong, 25 Şubat 2022’de mahkemeye bir iyileştirme planı sundu. Plan, iyileştirme talebi geri ödenmesini ve devralma için tam ödemenin alınması üzerine hissedarların haklarındaki değişiklikleri içeriyordu. Mahkeme, iyileştirme planının görüşülmesi ve karara bağlanması için alacaklılar toplantısının tarihini 1 Nisan 2022 olarak belirledi.Edison ile yatırım sözleşmesinin sona ermesiyle birlikte SsangYong, yeni bir yatırımcı arayacak ve yasal süre içinde mahkemeye yeni bir iyileştirme planı sunacak. SsangYong Motor Company’nin durumu, M&A sürecinin Haziran 2021’de başlamasından bu yana özellikle aşağıdakiler nedeniyle iyileşti:

-Şirket, Haziran ayı sonunda yeni J100 modelini piyasaya sürecek.

-Elektrikli araçların (EV’ler) pazarlanmasına yönelik güçlü bir şekilde hareket etme planı iyi ilerledi. Eylül 2021’de piyasaya sürülen ilk EV E100 ve dünyanın önde gelen EV şirketi BYD ile stratejik ortaklık kuruldu, şimdi yeni U100 modeli gelecek yılın ikinci yarısı için programlanmaktadır..

-Suudi Arabistan’da SNAM ile ortaklaşa inşa edilen ve 2023’ten itibaren üretime başlanacak bir CKD tesisinin inşası sonucunda yıllık 30.000 ek ünite ihraç edilecek.

-Yurtdışı pazarlardan gelen ihracat siparişlerinde önemli bir artış, 13.000’den fazla bekleyen siparişe karşılık geliyor. Bu, yarı iletkenlerin küresel tedarik sorunu hafiflerse, işin iki üretim vardiyasının yeniden başlamasına izin verecek şekilde normalleşeceği anlamına geliyor.

Alıcı Young-won Jung şu yorumu yaptı: “İş koşullarındaki bu tür bir iyileşme şirketin gelecekteki değerini artırıyor ve daha rekabetçi alıcıları cezbediyor. Yalnızca ortaklarımızın endişelerini gidermek için değil, aynı zamanda şirketin uzun vadeli büyümesi için sağlam bir temel oluşturmak için mümkün olan en kısa sürede yeniden satış sağlamak için her türlü çabayı göstereceğiz.