BMW 50. yıl M modellerini tanıttı

, , BMW 50. yıl M modellerini tanıttı için yorumlar kapalı

BMW’nin 1972’de motor sporları odağıda kurduğu M markası, günümüze kadar gelen süreçte otomobil tarihine damga vuran araçlar ortaya çıkartmayı başardı. Departman tarafından geliştirilen modellere baktığımızda görünümleri kadar teknik altyapı tarafında da ciddi farklar barındırdığını görebiliriz. Bu yıl 50’nci yaşını kutlayan M markası için mutfağa giren BMW, hazırladığı sürpriz yenilikler ve etkinliklerle otomobil tutkunlarının dikkatini çekmek istiyor. Bu kapsamda markanın sportif karakterini ve sürüş tutkusunu daha da güçlendiren özel tasarım paketi, yalnızca 3 Serisi, 4 Serisi Gran Coupé ve 5 Serisi modellerinde sunuluyor. 

Versiyonların yansımalarına ilk olarak 3 Serisi üzerinden baktığımızda çamurluklarda yer alan M logolarına ek olarak otomobilin ön ve arka kaputu ile jantlarında 50’nci yıla özel hazırlanmış; kırmızı, mavi, beyaz renkleri barındıran BMW logosu ile dikkat çeken BMW 320i Sedan 50th Year M Edition, Laserlight teknolojisi ile donatılmış Individual Shadow Farları, Parlak Siyah Dış Kaplamaları ve Aynalarının yanı sıra 19 inç M Jantları ve M Sport Fren Diskleriyle fark yaratıyor. Otomobilin sürüşünü standart bir BMW’den, M markasının geliştirdiği spor bir otomobile yaklaştıran Adaptif M Süspansiyon ve Değişken Spor Direksiyon ile M Sport Tasarımlı Koltuklar birlikte sunuluyor. Performansla birlikte konforunu da düşünen sürücüler için BMW, 50th Year M Edition tasarım paketinde Harman Kardon Ses Sistemi ile Kablosuz Şarj ve Bağlantı Sistemlerine de yer veriyor. 

Yeni 4 Serisi Gran Coupe’de M Jantlar, M Sport Fren Diskleri ve 50’nci yıla özel M Logoları’nın yanı sıra Parlak Siyah Dış Kaplamalar ve BMW Laserlight Individual Shadow Farlar otomobilin dikkat çeken dış tasarım detayları arasında yer alıyor. Modelin tasarımı Adaptif M Süspansiyon ve M Sport Koltuklarla teknik açıdan da destekleniyor.

Tüm bunlara ek olarak Harman Kardon Ses Sistemi, Konfor Erişim Sistemi, Kablosuz Şarj ve Bağlantı Sistemi ile Karbon Fiber İç Kaplama da tasarım paketinde sunulan özellikler arasında öne çıkıyor. 5 Serisi tarafında ise BMW Laserlight Individual Shadow Farlar, 50’nci yıl özel M Logo, 19 inç M Jantlar, M Spoyler, M Sport Fren Diskleri ve Parlak Siyah Dış Kaplama detaylarıyla standart modelden ayrışıyor. M Çok Fonksiyonlu Koltuklar, M Sport Süspansiyon, Konfor Erişim Sistemi, Kablosuz Şarj ve Bağlantı Sistemleri ile Harman Kardon Ses Sistemi BMW 520i Sedan 50th Year M Edition modelinin sunduğu diğer öne çıkan donanımlar arasında yer alıyor.