12. Aftermarket Konferansı İçin Geri Sayım Başladı!

, , 12. Aftermarket Konferansı İçin Geri Sayım Başladı! için yorumlar kapalı

Otomotiv endüstrisi, bu sene 12’ncisi düzenlenen Aftermarket Konferansı’nda buluşuyor. Sektörünün satış sonrası ürün ve hizmetler konusunda tek organizasyonu olan Aftermarket Konferansı’nda; otomotiv endüstrisindeki dönüşümle beraber ortaya çıkan riskler ve fırsatlar, tedarik zincirinde yaşanan problemlerin yansımaları, global ve ulusal ölçekli sorunlar ile birlikte siber güvenlik ve bu bağlamda veriye ulaşımın yarattığı değer gibi kritik öneme sahip çok sayıda konu başlığı ele alınacak. Etkinliğin sürpriz isimleri ise Avrupa’da otomotiv tedarik sanayinin çatı kuruluşu CLEPA’nın CEO’su Thorsten Muschal ile Avrupa’daki otomotiv satış sonrası derneklerinin çatı federasyonu olan FIGIEFA’nın CEO’su Cor Baltus olacak. Küresel pazarlardaki fırsatların, alanında uzman isimler tarafından tartışılacağı organizasyon, 26 Mayıs 2022’de video konferans olarak gerçekleştirilecek.
 
Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD), Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetler Derneği (OSS) ile Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) iş birliğiyle gerçekleştirilen Aftermarket Konferansı, bu sene 12’nci kez düzenleniyor. Sektörün öncü isimlerinin katılımıyla gerçekleşecek olan etkinlik; bu yıl da küresel ölçekte bir buluşmaya ev sahipliği yapacak. Yerli ve yabancı sektör temsilcilerinin, dünyada otomotiv endüstrisinin geleceğine dair önemli açıklamalarda bulunacağı organizasyonda sektöre ilişkin çarpıcı tespit ve öngörüler de mercek altına alınacak. Otomotiv endüstrisinde yaşanan köklü değişimin satış sonrası pazarına yansımalarının, sektördeki sorun ve fırsatların değerlendirileceği 12. Aftermarket Konferansı, üretici, tedarikçi, distribütör ve bağımsız servislerin yanı sıra küresel paydaşlar ile sektörün öncü isimlerinin katılımıyla 26 Mayıs 2022’de video konferans olarak gerçekleştirilecek.
 
Otomotiv sanayi projeksiyonundan, yeni jenerasyon servislere!
Etkinliğin açılış konuşmaları; Türkiye otomotiv tedarik sanayinin tek temsilcisi olan TAYSAD’ın Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam, Türkiye’de otomotiv satış sonrası pazarının çatı kuruluşu OSS Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Özalp ve Türkiye otomotiv endüstrisinin ihracattaki tek koordinatör birliği olan OİB’in Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik tarafından yapılacak. Etkinliğin sürpriz isimlerinden biri de Avrupa’da otomotiv tedarik sanayinin çatı kuruluşu CLEPA’nın CEO’su Thorsten Muschal olacak. Muschal “otomotiv sanayi projeksiyonu” başlığı altında gerçekleştireceği konuşmasında sektöre ilişkin önemli bilgiler verecek. Etkinliğin bir diğer sürpriz ismi olan Avrupa’daki otomotiv satış sonrası derneklerinin çatı federasyonu olan FIGIEFA’nın CEO’su Cor Baltus ise blok muafiyeti, siber güvenlik, veriye ulaşımda güncel durum ve bu kapsamda yaşanan zorluklar gibi konulara değinecek. Konferansta; “yeni jenerasyon servisler” ve “Aftermarket’da kalitenin önemi” başlıkları da masaya yatırılacak.
 
Yaş alan filo pazarının yarattığı bakım ve onarım fırsatları da ele alınacak!
“Aftermarket Pazarı CASE*’e Hazır mı? Yeni Teknolojilerin Aftermarket Pazarı Üzerindeki Etkileri” başlıklı panel ile devam edecek etkinlikte, yaş alan filo pazarı sebebiyle satış sonrası alanında oluşan bakım ve onarım fırsatları konusu da mercek altına alınacak. “Tedarik Zinciri Problemlerinin Otomotiv Sektörü ve AFM Pazarı Potansiyeli Üzerindeki Etkileri” başlıklı panelde de alanında uzman çok sayıda değerli isim, sektöre ilişkin öngörülerini paylaşacak.