“Santini Queens of the Aegean Boostrace” Bisiklet Yarışı’nda Rotalar Yenilendi

, , “Santini Queens of the Aegean Boostrace” Bisiklet Yarışı’nda Rotalar Yenilendi için yorumlar kapalı

Muğla Büyükşehir ve Menteşe Belediyesi desteğiyle yarışın yolları özel olarak onarıldı. Sporcular bu yeni düzenlemeyle birlikte trafiğe tamamen kapalı yollarda Marmaris’in eşsiz manzarasında en iyi yarış tatili deneyiminin keyfini çıkaracak.
29 Mayıs’ta Marmaris’ten start alıp Akyaka’da tamamlanacak bisiklet yarışı Santini Queens Of The Aegean Boostrace için kayıtlar 15 Mayıs’a kadar devam ederken, bir yandan da rota ile ilgili düzenlemeler yapıldı. Kısa rota 80 Km, uzun rota ise 145 Km olarak güncellendi.
Yarışı organize eden Boost Sport Kurucusu Kerim Sükan, “Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz, konseptimiz Türkiye’de bir ilk. Bisikletçilerin ilgisi çok güzel, yarışa 250’yi aşkın kayıt var şu anda, başvurularımız 1 Mayıs tarihinde sona erecek” dedi.
Santini Queens Of The Aegean Boostrace Marmaris merkezden başlayıp, Marmaris’in destansı tırmanışlarında devam edip Gökova üzerinden Akyaka’da sona erecek. İki parkur olan yarışta sporcular 80 km’lik kısa veya 145 km’lik uzun parkuru tamamlayacaklar. Kısa parkura katılanlar 80 km’lik kısa parkurun sadece 8,5 km’si olan Kıran Tırmanışı etabında yarışacaklar. Uzun parkura katılanlar ise önce 10 km’likSarnıç ve 8,5 km’lik Kıran tırmanışında yarışacak. Parkurun diğer kısımlarında ise yarışmacılar Marmaris’in tadını çıkararak sürüşe devam edebilecek. Kraliçe etaplarının bitiş çizgisinin hemen ardından ise Boostzoneyiyecek, içecek, dinlenme hizmetleri ve eğlenceler katılımcıları bekleyecek.
Santini Queens of The Aegean, T.C. Kültür Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı TGA, Marmaris Kaymakamlığı ve Marmaris Belediyesi’nin desteğiyle, Santini, Türk Telekom, Suzuki Türkiye, Aslı Bisiklet sponsorluğunda gerçekleşiyor.   
Yarışın resmi oteli Grand Yazıcı Club Turban Thermal olurken, kayıtlar 15 Mayıs 2022 tarihine kadar www.queenscycling.com adresinden yapılabilecek.