ABB, Siemens NEMA Motor İşletmesini Satın Alıyor

, , ABB, Siemens NEMA Motor İşletmesini Satın Alıyor için yorumlar kapalı

Bu satın alma, Meksika, Guadalajara’da bulunan prestijli bir üretim operasyonunu da kapsıyor. Kuzey Amerika’daki bu tesis sadık müşteri portföyü, deneyimli operasyon, satış ve yönetim ekibine sahip olması ile dikkat çekiyor. İşletmede yaklaşık 600 kişi istihdam ediliyor ve 2021 yılında yaklaşık 63 milyon dolar gelir elde edildi. Yapılan işlem ile ilgili finansal koşullar açıklanmadı. İşlemin 2023’ün ikinci çeyreğinde sonuçlanması bekleniyor.
Bu işlem, Hareket iş kolunun kârlı büyüme stratejisinin bir parçası olup, NEMA motorları divizyonunun ürün tekliflerini geliştirmesine, tedarik zinciriyle olan ilişkilerini genişletmesine ve Kuzey Amerika müşteri tabanına sağladığı desteği iyileştirmesine olanak tanıyacak. Ayrıca yerel üretim ve satışlar yardımıyla Meksika’daki müşterilere daha iyi bir destek verilmesi fırsatını sunuyor. ABB, belirlenen sinerjilerden yararlanmayı ve birleştirilmiş portföyü tam potansiyeline ulaştırmak için Ar-Ge uzmanlığını, tedarik zinciri ilişkilerini ve pazar erişimini kullanmayı beklemektedir.
ABB Hareket Başkanı Tarak Mehta, “Şirkete son derece uygun olan bu satın alma işlemi, ABB’nin NEMA motor divizyonu için güçlü bir değer yaratıyor. Bu işe yatırım yapmak ve Kuzey Amerika’da ve özellikle Meksika’da satış fırsatları yaratmak, bu işletmenin 24 ay içinde ABB Hareket iş koluna kâr marjı katmasını sağlayacak” dedi.
ABB NEMA motorları divizyonu başkanı Jesse Henson ise “Bu motorların kalitesini ve tasarımını uzun süredir takdir ediyoruz. Artık bu motorların arkasındaki lider ekiple tanıştığımıza göre, bir araya getireceğimiz işletmelerimizi beraber, ikimizin de tek başımıza yapabileceğinden daha hızlı büyütebileceğimize oldukça eminim. Mevcut ABB ve Baldor-Reliance® endüstriyel elektrik motorları teklifimize Siemens alçak gerilimli NEMA motor portföyünü de eklemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi
Yaklaşık 2,7 milyar dolar büyüklüğündeki global NEMA motor endüstrisi, en başta Kuzey Amerika’da kullanılan endüstriyel elektrik motorlarından oluşuyor. NEMA motorları; yiyecek ve içecek, petrol ve gaz, madencilik ve agrega, su ve atık su gibi endüstrilerde ve havayı, sıvıları ve üniteleri hareket ettiren uygulamalarda ekipmanları çalıştırmak için kullanılan temel bileşenlerdir.
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek elde etmek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren lider bir küresel teknoloji şirketidir. Yazılımı elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyüne bağlayarak ABB, performansı yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorluyor. 130 yılı aşkın bir mükemmellik geçmişine sahip olan ABB’nin başarısı, 100’den fazla ülkede yaklaşık 105.000 yetenekli çalışan tarafından sağlanmaktadır. www.abb.com
İleriye yönelik bilgi hakkında uyarı
Bu basın bülteni, Siemens alçak gerilimli NEMA motor işletmesinin ABB tarafından satın alınması ile ilgili ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu ileriye yönelik ifadeler; plan, niyet, beklenti ve diğer benzer terimler ile kelimelerle tanımlanabilir. Bu ileriye yönelik ifadeler mevcut beklentilere dayanmaktadır ve bunlardan herhangi birini geciktirebilecek, yönlendirebilecek veya değiştirebilecek faktörler gibi doğal risk ve belirsizliklere tabi olmakla birlikte gerçekte ortaya çıkacak sonuç ve neticelerin mevcut beklentilerden maddi olarak daha farklı gelişmesine neden olabilir. Diğer risklerin yanı sıra, satın alım işleminin beklenen faydalarının gerçekleşeceğine dair bir garanti verilemez. İleriye yönelik hiçbir ifade için garanti verilemez. Basın bültenindeki ileriye yönelik ifadeler, başta ABB’nin Form 20-F Yıllık Raporu’nda tanımlanan tedbir amaçlı faktörler olmak üzere, ABB’nin faaliyetlerini etkileyen birçok belirsizlik göz önünde bulundurularak değerlendirilmelidir. ABB, yeni bilgilere, gelecekteki olaylara veya başka bir nedene dayalı olarak ileriye dönük herhangi bir beyanı kamuya açık şekilde güncelleme yükümlülüğünü üstlenmemektedir.