ABB Formula E Türkiye Dijital Şampiyonasında Heyecan Devam Ediyor

, , ABB Formula E Türkiye Dijital Şampiyonasında Heyecan Devam Ediyor için yorumlar kapalı

ABB Formula E Şampiyonası, dünyanın en gelişmiş e-mobilite teknolojilerinin sergilendiği bir vitrin. Bu ortaklık, e-mobilitenin faydalarını dünya genelinde bir izleyici kitlesinin beğenisine sunarken aynı zamanda bu rekabetçi yarış ortamını ABB’nin teknolojilerini daha da geliştirmek üzere değerlendirdiği bir test sahası olarak kullanmasına olanak tanıyor.
ABB Türkiye, eRacing Academy tarafından organize edilen ABB Formula E Türkiye Dijital Şampiyonasına sponsorluğu ile ülkemizde e-mobilite özelinde heyecan ve farkındalık yaratmayı amaçlıyor.
Şampiyonun belli olmasına 4 yarış kaldı. Son iki yarış Roma E-Prix ve Berlin E-Prix iki ayaklı yarışlar olacak.
 
ABB Türkiye’nin ülkemiz’de e-mobilite, e-mobilite alt yapısının gelişimi ve sürdürülebilirlik özelinde farkındalık yaratmak amacıyla sponsor olduğu eRacing Academy tarafından düzenlenen düzenlenen ABB Formula E Türkiye Dijital Şampiyonası organizasyonun 2.sezon final yarışları çekişmeli mücadelelere sahne oluyor.
 
Final yarışmalarında son iki yarışa girilirken 24 e-pilot finalist arasındaki kıran kırana çekişme izleyicilere keyifli anlar yaşatıyor. Final yarışlarının start aldığı ilk yarıştan bu yana Ulaş Özyıldırım ile Mertcan Solak arasındaki mücadele izleyicilerin nefeslerini kesmeye devam ediyor. Bu iki e-sporcuyu amansız şekilde takip eden diğer e-pilotlar ise Erdem Akyol ve Semih Çelik.
 
ABB Formula E Türkiye Dijital Şampiyonasını kazanan şampiyon yarışçı 12,500 TL para ödülü kazanmayı hak edecek. İkinci ve üçüncü gelen yarışçılar ise 7,500 TL ve 5,000 TL’lik para ödülü kazanacaklar. Bu ödüllerin yanı sıra katılımcı her finalist yarışçı organizasyon tarafından 500 TL para ödülü ile ödüllendirilecek. 8 Ayaklık Şampiyona boyunca puan alan tüm yarışmacılara ilave olarak puan başı 20 TL para ödülü verilecek.
 
ABB Türkiye Ülke İletişim Müdürü Hakan Güney “ABB, yaptığı her şeyde sürdürülebilirliğin yerleştirilmesi suretiyle örnek teşkil ediyor ve gelecek nesiller için daha sağlıklı ve daha elverişli bir dünyaya doğru ilerlemeyi mümkün kılıyor. ABB’nin çözümleri, zararlı emisyonları azaltıyor ve doğal kaynakları koruyor. ABB, insanların tüm dünyada daha iyi hayatlar yaşamasına katkıda bulunacak etik ve insancıl davranışları savunuyor” dedi.
Türkiye Dijital şampiyonası yarışları eRacing Academy YouTube ekranlarından canlı olarak yayınlanıyor. Roma E-Prix 2 Kasım ve şampiyonun belli olacağı son yarış olacak Berlin E-Prix 9 Kasım günü saat 21.00’de start alacak.