Toyota “bZ Kompakt SUV Konseptini” Gösterdi

, , Toyota “bZ Kompakt SUV Konseptini” Gösterdi için yorumlar kapalı

Toyota bZ Kompakt SUV Konsepti, tam elektrikli olarak tasarlandı. Minimalist tasarıma sahip araç, sürdürülebilir materyallerle birlikte çevreye en az etki yapacak biçimde geliştirildi. Aerodinamik tasarımıyla ve fütüristik görünüşüyle dikkat çeken bZ Kompakt SUV Konsepti, dinamik performansı, öncü teknolojiyi ve şık görünümü bir arada sunmayı amaçlıyor.
 
Konseptin şık tasarım dili, aracın premium malzemelerle tamamlanan kabininde de kendisini ortaya koyuyor. Tasarım ekibi, burada da Beyond Zero temasından yola çıkarak bitki bazlı ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılan koltuklar gibi birçok çevreci dokunuşa imza attı. Konseptte yer alan araç içi kişisel asistan ise, gelen komutlara yanıt vererek sesli ve görsel olarak sürücü veya yolcularla temas kurabiliyor.
 
Toyota, Beyond Zero kapsamında karbon nötre giden yolda, gelişmiş, alternatif yakıtlı ve sıfır emisyonlu güç ünitesi teknolojilerini sunmaya devam ediyor. Çeşitliliğe sahip elektrikli ürün gamı da, Toyota’nın 2050 yılında global olarak karbon nötr olma hedefine ilerlemesine katkı sağlayacak.