Tiggo 8 Pro lüks anlayışına yeni boyut getiriyor

, , Tiggo 8 Pro lüks anlayışına yeni boyut getiriyor için yorumlar kapalı

Bir önceki yıla göre kümülatif ihracat satışlarını yüzde 70,9 artıran Chery, bu başarıda büyük katkısı bulunan amiral gemisi SUV modeli TIGGO 8 PRO ile yeni ödüller kazanmaya ve devlet başkanları tarafından da tercih edilmeye devam ediyor. Chery TIGGO 8 PRO, üç boyut duygusunu geliştiren konforlu kapitone koltukları ve üçlü ekran konseptiyle premium markaların iç mekân kalitesini sunarak Filipin Uluslararası Otomobil Fuarı’nda “En İyi Orta Boy Crossover Araç Ödülü”nü kazanırken, aynı zamanda Brezilya’da, Başkan Jair Bolsonaro’nun konuklarını karşılama aracı olarak görev yapıyor. Orta hacimli 7 koltuklu premium bir SUV olan Chery TIGGO 8 PRO, yakın zamanda Türkiye’de de satışa sunularak yollardaki üst sınıf kabin deneyimini yaşatacak.

Son yıllarda global otomobil satışlarının büyüme hızı düşük kalsa da, küreselleşme sürecini hızlandıran Chery, etkileyici bir ilerleme kaydediyor. Chery, bu yılın ilk 11 ayında, yıllık yüzde 70,9 artışla 400.000 adedin üzerinde kümülatif ihracat satışına da ulaştı. Chery böylece, bizzat elinde bulundurduğu Çinli markalar arasında binek araçlarda “küreselleşme” rekorunu da kırmış oldu. Satışlardaki sürekli artış, Chery ürünlerinin küresel pazarda kabul görmesinin somut bir örneği. Özellikle amiral gemisi Chery TIGGO 8 PRO modeli, yollardaki üst sınıf kabin yaklaşımıyla tamamen yeni bir deneyim sunuyor. Bu kabin birkaç ödül kazanırken aynı zamanda orta hacimli 7 koltuklu SUV dünyasında lüks tanımı için yeni bir ölçütü de belirliyor.

Lüks iç mekanda koltukların etkisi
Chery TIGGO 8 PRO, iş hayatında başarılı ve kaliteli yaşamdan keyif alan kentlilere yönelik bir SUV. Kullanıcılara daha lüks ve ayrıcalıklı bir sürüş deneyimi sunmayı amaçlayan Chery TIGGO 8 PRO’nun iç mekanı, yalın ve zarif bir kaliteyi ortaya koyuyor. Lazer işlemeli kavisli yüzeylere sahip kabin, siyah ve kahverengiden oluşan çift renkli yapısıyla üst sınıf bir atmosfer sunuyor. Araca binerken ilk temas noktası olan koltuklar, TIGGO 8 PRO’nun lüks konseptini güçlendiriyor. Açık kahverengi deri koltuklar üç boyut duygusunu geliştiren kapitone teknolojisiyle süsleniyor. Çift dolgulu köpük işlemi ve konfor süngeri, minderin destek etkisini en üst düzeye çıkarıyor. Güçlü yan destekler dinamik sürüşlerde vücudu destekliyor. Ayrıca sürücü koltuğu, altı yönlü elektrikli ayar, ısıtma ve soğutma özellikleriyle sürücünün mevsimsel değişimlerden bağımsız olarak her zaman en üst konfor deneyimi yaşamasına katkı sağlıyor. Konsol, 24,6 inçlik çift ekran ve 8 inçlik dokunmatik LCD klima ekranı ile üçlü ekran konseptiyle premium markaların benzeri bir genel tasarım sergiliyor. Yeni nesil 4.0 ADAS sisteminin yanı sıra elektronik vites kolu, akıllı telefonlar için kablosuz şarj ve akıllı telefon unutma-hatırlatıcısı gibi işlevlerle Chery TIGGO 8 PRO, lüks tasarım ile üstün teknolojiyi harmanlıyor.

Kütüphane sessizliği sunan kabin
Chery TIGGO 8 PRO aynı zamanda ayrıntıya gösterilen özen sayesinde gelişmiş bir lüks seviyesi ortaya koyuyor. TIGGO 8 PRO, NVH performansı açısından gürültüyü etkin bir şekilde engellerken ses emici kumaş alanlar sesi kaynağında azaltıyor. Harici olarak kontrol edilen, değişken hacimli kompresör ve PWM elektrotsuz fan gibi önlemlerle, kabin içinde kütüphane sessizliğinde sakin ve dingin bir ortam oluşturuyor. SONY imzalı ses sistemi, seyahatleri aslına uygun ses kalitesiyle daha da keyifli kılıyor. Önde akıllı çift bölge ve arkada bağımsız klima sistemi, N95 sınıfı araç klima teknolojisinin de katkısıyla son derece konforlu iklimlendirilmiş bir ortam sunulmasını sağlıyor. Orta kol dayamanın altında, sıcak yaz aylarında soğuk içecekleri saklamayı kolaylaştıran, soğutma işleviyle geniş bir depolama alanı bulunuyor.

Yeni ödüller kazanıldı
Tüm bu lüks özellikler sayesinde Chery TIGGO 8 PRO, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Chery TIGGO 8 PRO, Filipin Uluslararası Otomobil Fuarı’nda “En İyi Orta Boy Crossover Araç Ödülü”nü kazanırken, aynı zamanda Brezilya’da devlet konuklarını karşılama aracı olarak da görev yapıyor. Bu yılın başında 500.000’inci TIGGO 8 PRO üretim hattından başarıyla indi. Bu başarı, Chery ürünlerinin amiral gemisi konumuyla 500.000’lik üretim adedine ulaşan ilk Çinli 7 koltuklu orta boy SUV unvanının kazanılarak, “Chery Speed” felsefesini destekledi. Chery, küreselleşme sürecini hızlandırmaya devam ederken, TIGGO 8 PRO, Chery’nin çıtayı yükseltme misyonunu taşımaya ve markanın lüks amiral gemisi imajını daha geniş kitlelere ulaştırmaya devam edecek.