Yılın Lansmanı: Dacia Jogger seçildi!

, , Yılın Lansmanı: Dacia Jogger seçildi! için yorumlar kapalı

“Yılın Basın Lansmanı” ödülünü her yıl olduğu gibi bu yıl da otomotiv basınının değerli temsilcileri belirledi. Basın mensuplarının, 2022 yılı içerisinde katıldıkları marka ve modellerin test sürüşü ya da tanıtım etkinliklerini değerlendirdikleri bu kategoride aday olan markalar sistem üzerinden oylandı.
 

Otomotiv Gazetecileri bu yıl Dacia Jogger lansmanını “Yılın Lansmanı” olarak seçti. 

Kars-Iğdır Güzergahında gerçekleştirilen lansmanın Tuz Mağarasında yapılması büyük beğeni kazanmıştı. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
-Satış Ödülleri kategorisinde; En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası, En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası, En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli, En Çok Satılan Otomobil Modeli, En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası, En Çok Satılan Otomobil Markası ve En Çok Satılan Otomobil ve Hafif Ticari Araç Markası kategorilerindeki birinciler, ODMD veri tabanına işlenen yıllık satış adetleri sonuçlarına göre belirlendi.
 
Gecede tüm kategorilerde ödül alan firmalar, ödüller ile eş zamanlı olarak hazırlanan ve ODMD tarafından onaylanan logoların bir yıllık kullanım hakkına da sahip oldu.
 
En yüksek katılım PR/Etkinlik Uygulaması kategorisinde oldu
 
ODMD üyesi markaların iletişim kategorilerine katılımları çok yoğundu. En büyük ilgi on dört aday çalışma ile “PR/Etkinlik Uygulaması” kategorisinde olurken, “Sosyal Medya Uygulaması” kategorisinde on iki ve “TV Uygulamasında’’ sekiz aday çalışma yer aldı. Tüm kategoriler toplamında yetmiş üç aday çalışma ödül almak için mücadele verdi.
 
Gladyatörlerin Yol Arkadaşları
 
Türk otomotiv sektörünün temsilcilerini buluşturan ODMD Satış ve İletişim Ödülleri, 2022 Gladyatörleri’nin bu yılki destekçileri arasında ana sponsor sahibinden.com  olmak üzere, Castrol, Bridgestone, Garanti BBVA, Otokoç Otomotiv, Autorola, Ceva Logistics ve ALJ Finans yer aldı.
 
Jüri üyeleri 2022’in “en’lerini” belirledi
 
Gladyatör Ödülleri’nin on üçüncü yılında da Kıdemli İletişimci, Stratejik İletişim Danışmanı Sayın Fügen Toksü başkanlığında, iletişim ve pazarlama alanında uzman akademisyenlerden oluşan tecrübeli jürinin profesyonel değerlendirmesiyle sonuçlar belirlendi.