PEUGEOT 508 yenilendi!

, , PEUGEOT 508 yenilendi! için yorumlar kapalı

6 farklı motor seçeneği, 3 farklı donanım seviyesi ve 3’ü yeni olmak üzere 7 gövde renk opsiyonuyla Fransa’daki Mulhouse Fabrikası’nda üretilecek yeni PEUGEOT 508; sedan, SW ve PEUGEOT SPORT ENGINEERED versiyonlarıyla Haziran 2023 itibarıyla Avrupa’da yollara çıkacak. Ön tasarımında tamponun hacmine entegre edilen ızgara deseni, yeni PEUGEOT logosunu taşıyor. Üç pençeli ışık imzasına sahip aydınlatmalar, son derece ince Matrix LED farlara eşlik ediyor. Arkada, yeni LED stop lambaları, kayar sinyallerle imza niteliğindeki 3 pençeli tasarımı birleştiriyor. Yeni 508’deki PEUGEOT i-Cockpit® daha da fazla teknoloji sunarken; 10 inçlik, yüksek çözünürlüklü merkezi ekran, bağlantılı navigasyon, doğal dilde ses tanıma, kablosuz bağlantı ve kablosuz güncelleme ile donatılan yeni PEUGEOT i-Connect® Advanced bilgi-eğlence sistemi daha da gelişmiş bir teknoloji deneyimi sağlıyor. AGR sertifikasına sahip koltuklarda, ALLURE ve GT donanım seviyeleri için standart olarak 2 yeni döşeme seçeneği de sunuluyor. 
 
PEUGEOT 508, 2023 itibarıyla yenilenen versiyonu ile daha “Göz Alıcı”, daha “Duygu”lu ve daha “Mükemmel”leştirildi. Sedan, SW ve PEUGEOT SPORT ENGINEERED versiyonlarıyla yeni 508, teknoloji ve bağlantıdan ödün vermeden gerçek bir araç içi deneyimi sunan, sportif ve dinamik bir siluete sahip bir araç arayanlara hitap ediyor. Müşteriler, çevreye karşı daha bilinçli ve verimli motorlar ile sürüş keyfi arıyor. Yeni 508 SW, zarif siluetinin pratikliğini, aile olmanın çekiciliği ile birleştirerek genç kullanıcılara hitap ediyor. Fransa’daki Mulhouse Fabrikası’nda üretilecek yeni PEUGEOT 508, Haziran 2023’te Avrupa pazarında satışa sunulacak.
 
Göz Alıcı Tasarım
 
Sedan, SW ve PEUGEOT SPORT ENGINEERED versiyonlarına sahip yeni 508 ile PEUGEOT, ürün gamının tepe noktası için tamamen yeni bir siluet ortaya koyuyor. Ön cephe daha fazla dinamizm ortaya koyarken, merkezinde markanın yeni logosunu taşıyor. Yeni 508, ızgara desenini tamponun hacmine entegre ederek modern bir görünüm sergiliyor. Yeni ön cephe aynı zamanda üç pençeli ışık imzasına sahip aydınlatmalarla da dikkat çekiyor. Tüm versiyonlarda ışık imzası son derece ince Matrix LED farlara entegre edilmiş durumda. Arkada, yeni LED stop lambaları, kayar sinyallerle imza niteliğindeki 3 pençeli tasarımı birleştiriyor. Yeni 508 ve 508 SW, iç mekanda açık bir şekilde üst sınıf vurgusu yapıyor. Kullanılan döşemelerdeki malzemenin kalitesi ve modernliği kadar daha fazla ergonomi sağlayan ergonomik vites seçici de daha iyi bir deneyime katkı sağlıyor.
 
PEUGEOT Tasarım Müdürü Matthias Hossann; “PEUGEOT, teknolojik ve kedi duruşu kimliğini yeni 508’in radikal karakteriyle pekiştiriyor. Ultra ince ön farlar ve 3 pençeli imza, tamponla bütünleşen ön ızgaranın bir parçası haline getirildi” dedi.
 
Yeni 508, 2,79 metrelik dingil mesafesine, sedan versiyonda 4,75 metre, SW versiyonda 4,79 metre uzunluğa ve aynalar katlıyken 1,86 metre genişliğe sahip. Yeni 508’de, ızgara motifi tamponun hacmine tamamen entegre oluyor, desenler bu yeni tasarımı daha da öne çıkarmak için gövde renginde uygulanıyor. Böylece ön tarafta daha modern görünüm oluşuyor. Yeni PEUGEOT logosu, imzadan dışa doğru yayılırken, doğal olarak ızgaranın ortasında yer alıyor. Ön kısım daha az katmanlı bir tasarıma sahip. Bu da daha modern görünüme katkıda bulunuyor. Kiriş, ızgaranın içinde kayboluyor ve siluete daha yumuşak bir görünüm kazandırıyor. 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED versiyonunda, parlak ve dokulu siyah desene sahip keskin ve kedi duruşunu destekleyen bir ızgara tasarımı dikkat çekiyor. Üç pençeli Kryptonite imzası, kaputun ucunda tek başına duruyor. Tüm ürün gamında standart olan Matrix LED teknolojisine sahip farlar, bir PEUGEOT’da şimdiye kadar hiç olmadığı kadar ince ve keskin tasarımıyla kedi duruşunu destekliyor. Tek parça olarak tasarlanan farlar, 3 pençeli yeni DRL imzası ve derinlik katan 3D efekti ile teknoloji vurgusunu güçlendiriyor.
 
Yandan bakıldığında yeni 508 ve 508 SW’nin canlı ve dinamik görünümünü 18 inç çapında ve tasarım ile verimliliği birleştiren elmas desenli EPHERRA yeni alüminyum alaşım jantlar destekliyor. Tüm alüminyum alaşım jantlarda bijonları tamamen gizleyen bir PEUGEOT logosuna sahip 5 kollu jant tasarımı kullanılıyor. Yeni 508’in ön, yan ve arka logoları, yeni tipografi ve yeni Bazalt Gri rengiyle daha modern görünüyor.
 
Arkadaki ışık imzası, üç pençe temasının daha yatay ve dinamik bir versiyonuyla yeniden yorumlandı. Tüm ürün gamında kayar ve yanıp sönen LED teknolojisi kullanılıyor. Logo, ortadaki siyah şeridin tüm genişliği boyunca uzanan koyu Bazalt Grisi “PEUGEOT” logosu ile değiştirildi. Bu, arka cephenin modernleşmesine ve görsel olarak daha geniş görünmesine katkı sağlıyor.
 
Yeni PEUGEOT 508, 3’ü yeni olmak üzere 7 gövde rengiyle üretilecek:
·       Okenit Beyazı (Yeni)
·       Eklips Mavisi (Yeni)
·       Titanyum Gri
·       Selenyum Gri (Yeni)
·       Tekno Gri
·       Elixir Kırmızı
·       İnci Siyah
 
Yeni PEUGEOT 508 ve 508 SW, 3 farklı donanım seviyesiyle üretilecek:
·       ALLURE
·       GT
·       PEUGEOT SPORT ENGINEERED, özel motor seçeneği ile…
 
Duygulara Hitap Ediyor
 
Yeni 508’deki PEUGEOT i-Cockpit® daha da fazla teknoloji sunuyor. 10 inçlik, yüksek çözünürlüklü merkezi ekran, bağlantılı navigasyon, doğal dilde ses tanıma, kablosuz bağlantı ve kablosuz güncelleme ile donatılan yeni PEUGEOT i-Connect® Advanced bilgi-eğlence sistemi daha da gelişmiş bir teknoloji deneyimi sağlıyor. Yeni 508’ler, sürüş keyfi ve konforu açısından PEUGEOT’nun gelmiş olduğu en yüksek seviyeyi temsil ediyor. Elbette güvenlik ve huzur sağlayan sürüş destek sistemleriyle otomobil tamamlanıyor. Bunlar;
·       Gece Görüşü, sürücüyü, uzun far menziline girmeden şeritteki olası bir hayvan, yaya veya bisikletliye karşı uyarıyor,
·       Yarı Otonom Sürüş Seviye 2, Dur Kalk özellikli Adaptif Hız Sabitleyici ve Şeritte Kalma Asistanı’ndan oluşuyor,
·       HD Kameralar, park yardımı sağlıyor,
·       Kontrollü Süspansiyon, 3 mod (Normal, Konfor ve Spor) sağlıyor.
 
Kabin içindeki en güçlü unsurlardan biri olan PEUGEOT i-Cockpit®, 10 yıldır her yeni nesille gelişiyor ve modernleşiyor. Yeni 508 ile birlikte sunulan yeni bilgi-eğlence sistemi PEUGEOT i-Connect® Advanced, ergonomi, kalite, pratiklik ve teknoloji açısından önemli bir gelişme ortaya koyuyor. Kompakt direksiyon, tipik bir PEUGEOT i-Cockpit® özelliği ve benzersiz bir çeviklik ve hareket hassasiyeti sunarak sürüş keyfini 10 kat artırıyor. Direksiyon simidinin ortasında yeni logo yer alıyor. Ayrıca multimedya sistemi (Ses kaynakları, telefon) ile ses seviyesi ve ses kontrolü butonlarını barındırıyor. Direksiyonun hemen üzerinde, göz hizasında yer alan dijital gösterge, 12.3 inçlik bir ekrana sahip. Direksiyon kumandalarıyla değiştirilebilen yeni ekran modlarıyla (TomTom Bağlantılı Navigasyon, Radyo/Medya, Sürüş Yardımcıları Enerji Akışı vb.) dijital ekran tamamen özelleştirilebiliyor ve kişiselleştirilebiliyor.
 
Ön konsolun ortasında, hafif sürücüye dönük, merkezi 10 inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran yer alıyor ve yolcunun gözlerini yoldan ayırmasına gerek kalmadan sürüş ergonomisini optimize ediyor. Orta ekranın altında ana menüye, klima ayarlarına, uygulamalara, sürüş yardımcılarına, telefona, medyaya ve araç ayarlarına kısa yollar sağlayan piyano tuşları yer alıyor. Orta konsolda, yeni e-toggle vites tasarımı yer alıyor. Sürücü, 8 kademeli EAT8 otomatik şanzımanın modlarını tek bir dokunuşla seçebiliyor.
 
Hibrit versiyonlarda, rejeneratif freni etkinleştirmek için Fren İşlevi (B) devreye giriyor. Benzinli versiyonlarda bu fonksiyon yerini bir Manuel (M) butonuna bırakıyor. Direksiyonun arkasındaki kulakçıklar üzerinden de manuel vites değiştirme olanağı sağlanıyor. Ayrıca, motora seçeneğine bağlı olarak farklı sürüş modlarını (Elektrikli, Eko, Hibrit, Normal, Spor ve 4WD) seçme olanağı sağlayan Sürüş Modu seçicisi de bulunuyor. Seçilen mod, donanım seviyesinde olması halinde, kontrollü süspansiyonun (Normal, Spor ve Konfor) sertliğini de etkiliyor.
“OK PEUGEOT” Denilmesi Yeterli!
 
Yeni 508, günlük kullanıma uyumlu, bağlantılı, ergonomik bir deneyim sunuyor. Yeni bilgi-eğlence sistemi, her sürücünün becerilerine ve isteklerine uygun akıllı telefon ve otomobil dünyalarının en iyisini sunuyor. Her sürücü kendi ekranını, atmosferini ve ayar tercihlerini tanımlayabiliyor ve koruyabiliyor. Sistemde en fazla 8 farklı profil saklanabiliyor. Yansıtma özelliği, akıllı telefonu bilgi-eğlence sistemine kablosuz (Wi-Fi teknolojisi) bağlıyor. Aynı anda iki telefon, Bluetooth üzerinden bağlanabiliyor. Ön kol dayamanın altında 2 adet USB-C ve arka koltuklar için 2 adet USB-A olmak üzere 4 USB girişi, bağlantı seçeneklerini tamamlıyor.
 
10 inçlik yüksek çözünürlüklü merkezi ekran, kullanımı kolay, bir tablet gibi yanıt veren, çoklu pencereler ve kısa yollar ile özelleştirilebiliyor. Menüler arasında soldan sağa veya yukarı ve aşağı kaydırmak ya da ana sayfaya dönmek için üç parmakla dokunmak gibi kolay bir kullanıma sahip. Bir akıllı telefonda olduğu gibi, “Ana Sayfa” piyano tuşuna basarak her an ana sayfaya dönmek mümkün. Ekranın üstündeki sabit ekran bölümü, dış sıcaklık, klima, kısayol sayfalarındaki konum, bağlantı, bildirim ve saat bilgilerini gösteriyor.
 
PEUGEOT i-Connect Advanced, güçlü ve verimli bir navigasyon ile donatılıyor. Optimum okunabilirlik için harita tam ekran görüntülenebiliyor. Sistem kablosuz, yani doğrudan operatör ağı verisi üzerinden güncelleniyor. “OK PEUGEOT” doğal dilde ses tanıma komutu, bilgi-eğlence fonksiyonlarıyla ilgili tüm isteklere erişim sağlayarak güvenliği ve kullanılabilirliği geliştiriyor. Sistem ayrıca, kullanıcılara yardımcı olmak ve sorularını yanıtlamak için entegre belgeler ve öğreticiler içeriyor.
 
Sürüş Yardımcılarıyla Daha Güvenli Ve Sorunsuz Yolculuklar
 
Yeni PEUGEOT 508’de, çeşitli kameralar ve çok sayıda radar tarafından toplanan bilgilerle beslenen sürüş yardımcıları ve en gelişmiş donanımlar, sürüşü, manevraları ve yolculukları daha güvenli ve sorunsuz hale getiriyor:
 
·       Durdur ve Kalk işlevli uyarlanabilir hız sabitleyici ve araçlar arası mesafe ayarına sahip.
·       Çarpışma uyarılı otomatik acil durum freni 7 km/s ile 140 km/s aralığında yayaları ve bisikletlileri gece ve gündüz algılıyor.
·       Aktif Şeritten Çıkma Uyarısı ile şeritten çıkma düzeltmesi.
·       Sürücü Dikkat Dağınıklığı Uyarısı, direksiyondaki mikro hareketleri analiz ederek uzun sürüşlerde ve 65 km/s’nin üzerindeki hızlarda dikkat dağınıklığını algılıyor.
·       Dijital ekranda yol işaretlerinin genişletilmiş tanıma ve gösterimi, olağan hızla ilgili işaretlere ek olarak dur işaretleri, tek yön işaretleri, sollama yapılmaz işaretleri, sollama sonu işaretlerini algılıyor.
·       Gece Görüş sistemi, gece veya düşük görüş koşullarında aracın önündeki yayaları/hayvanları algılıyor. Sistem, sürücünün görüş alanına yerleştirilen dijital gösterge panelindeki kızılötesi ekran ile uzun far menzilinin ötesinde algılama sağlıyor.
·       Kör nokta izleme, geride kalan araç ve objelere dair uyarıda bulunuyor.
·       Yüksek çözünürlüklü park yardım kameraları ile daha net bir görüş sağlanıyor.
·       Geri vitese takıldığında ayna indeksleme ile kaldırım kenarları daha rahat izleniyor.
·       Matrix LED farlar, öndeki veya yaklaşan araçların gözlerini kamaştırmadan maksimum uzun far gücü sağlıyor.
·       Otomatik uzun far geçişi ile gerektiğinde farlar yeniden uzun huzmeye alınıyor.
·       Amortisör kontrolü ile 3 sürüş modu, Normal, Spor ve Konfor modlarına sahip.
 
Yeni PEUGEOT 508’lerin kullanımını daha da kolaylaştıran diğer donanımları:
·       Eller serbest giriş
·       Elektrikli bagaj kapağı ile eller dolu erişim
·       Isıtmalı ve buz çözücü ön cam
·       Çift kilitleme özellikli dış ve iç denetimli hırsızlık önleme alarmı
·       Elektrikli park freni
·       Perdeli sunroof
 
Sürüş Keyfi
 
Üstün yol tutuş ve sınıfının en iyi sürüş konforlarından biri sunan yeni PEUGEOT 508’in DNA’sında her zamankinden daha fazla sürüş keyfi bulunuyor. Markanın teknolojilerinden ve bilgi birikiminden büyük bir titizlikle yararlanıyor:
 
·       Hem üstün dinamikler hem de tüketim, pasif güvenlik ve performansa fayda sağlayan düşük ağırlığa katkıda bulunan platform.
·       Rijitliği arttıran ve dayanıklılığı destekleyen yapısal yapıştırıcıyla güçlendirilen gövde kaynak tekniği.
·       Optimum sürüş süspansiyonu için filtrelenmiş bir ön beşik.
·       Değişken ve kontrollü süspansiyon sistemi ile çok kollu arka aks. Normal, Konfor ve Spor olmak üzere 3 süspansiyon modu.
·       En iyi dikey konforu sağlamak ve yol bozukluklarını azaltmak için her motora özel süspansiyon ayarı.
·       Elektro-hidrolik direksiyon, tüm sürüş durumlarında yumuşak/sert bir oran sağlamak ve üstün yol tutuş sağlamak için ayarlandı.
·       10,8 metrelik kaldırımdan kaldırıma dönüş çapı.
·       17 ile 20 inç arasında jant ebadı.
 
PEUGEOT SPORT mühendisleri, PEUGEOT SPORT ENGINEERED versiyonunda, üst düzey konfor ve kullanım özellikleri için şasiyi özel olarak uyarladılar:
 
·       Üç mod ile optimize edilen değişken amortisör (Konfor/Hibrit/Spor).
·       Alçaltılmış sürüş yüksekliği, önde 24 mm ve arkada 12 mm daha fazla iz genişliği.
·       380 mm çapında dört piston kaliperli ön fren diskleri.
·       Michelin© Pilot Sport 4S lastiklere sahip 20 inç çapında jantlar.
 
Huzurlu ve Konforlu Kabin Deneyimi
 
Yeni PEUGEOT 508, seyahat ve ulaşımı keyifli kılmak üzere tasarlanan zengin bir donanım yelpazesi sunuyor. Rahat ön koltuklar, bağımsız Alman ergonomi ve sırt sağlığı uzmanları derneği tarafından AGR (Sağlıklı Sırtlar Kampanyası) sertifikasına sahip. Sertifika, ön koltukların ergonomisini ve ayar zenginliğini tanımlıyor. Koltuklar ayrıca sürücü için iki hafıza olasılığı ile elektrik kontrolü ve 8 farklı programlı (3 yeni program dahil) pnömatik masaj ve koltuk ısıtması ile donatılabiliyor. Koltuklar, kullanılan malzemelerin kalitesini ön plana çıkaracak şekilde tasarlandı. ALLURE ve GT donanım seviyeleri için standart olarak 2 yeni döşeme, giriş donanım seviyesi için bir TEP/Textile ve GT donanım seviyesi için bir TEP/Alcantara® sunuluyor. Ayrıca seçenek olarak 2 Nappa Deri döşeme (Mistral veya Kırmızı), ön koltuk başlıklarında yeni kabartmalı aslan logosuyla sunuluyor. PEUGEOT SPORT ENGINEERED donanım seviyesinde, ön konsol, kolçaklar ve konsolun köpük yastıklarını da vurgulayan Kryptonite renkli dikişlere sahip özel bir döşeme bulunuyor.
 
Ön koltukların arasındaki orta konsol, kablosuz telefon şarj yuvasına kadar uzanıyor. Konsolun geri kalanı, iki büyük bardaklık ile saklama alanı ve pratikliğe ayrılmış durumda. Kol dayamanın altında 2 adet USB C soketi (şarj/veri) ve 6,4 litreye kadar saklama alanı yer alıyor. Tüm donanım seviyelerinde arka koltuklar için orta konsolun arkasında 2 adet USB A şarj soketi bulunuyor. Yeni PEUGEOT 508’de standart olarak bir kayak kapağı ile donatılan iki parça arka koltuklar (60/40) bulunuyor. 508 SW’de, iki bölümü kolayca katlamak için iki pratik kumanda yer alıyor. Bu kumandalara bagajın yanlarından kolayca erişilebiliyor.
 
Bagaj hacmi; 508 Sedan için 487 ile 1537 litre arasında değişirken, 508 SW için 530 ile 1780 litre arasında yükleme alanı sunuyor. Bagaj alanının sağında 12V’luk bir soket, 2 LED ışık, 1 ağ ve depolama veya çanta kancaları için elastik bant, günlük pratikliği destekliyor. Elektrikli bagaj kapağı, eller dolu olduğunda aşağıdaki seçeneklerden otomatik olarak açılabiliyor:
·       Ayağın arka tamponun altına sallanmasıyla,
·       Uzaktan kumandadaki düğmeye basılmasıyla,
·       Bagaj kapağındaki bagaj açma düğmesine basılmasıyla,
·       Veya ön konsoldaki düğmeye basıldığında.
 
Yeni 508’in ön konsol, ön kapı panelleri ve orta konsoldaki mavi LED ambiyans aydınlatması yumuşak bir ışık sağlıyor ve otomobilin iç mekanındaki sofistike atmosfere katkıda bulunuyor. Klima, yolcuların termal konforuna katkıda bulunuyor. Sağlıklı bir iç atmosfer sağlamak üzere 508, yolcu bölmesine giren havanın kalitesini sürekli olarak izleyen ve hava geri dönüşümünü otomatik olarak etkinleştirebilen AQS (Hava Kalitesi Sistemi) devreye giriyor.
 
Fransız ses sistemi uzmanı FOCAL® ile geliştirilen ve yeni PEUGEOT 508’de sunulan FOCAL® Premium Hi-Fi sistemi birkaç yıllık ortak tasarım çalışmasının meyvesi. Özel patentli teknolojilere sahip 10 hoparlör içeriyor:
·       4 TNF alüminyum ters kubbeli tweeter,
·       Polyglass membranlı ve 165 mm TMD (Ayarlı Kütle Sönümleyici) süspansiyonlu 4 woofer/mid,
·       1 Polyglass center,
·       1 Power Flower™ subwoofer.
 
Sistemi, 12 yollu 690 Watt’lık güçlendirilmiş D sınıfı amplifikatör besliyor. PEUGEOT ve FOCAL® ekipleri, tüm yolculara özel bir ses deneyimi yaşatmak için her bir hoparlörün konumunu özel olarak tasarlamak üzere birlikte çalıştı. Kabin içindeki ses sahnesi, sabit ve kusursuz, sesler net ve ayrıntılı, bas derin ve güçlü. Yeni Ön Optimize Edilmiş dinleme modu, ön koltuktaki yolculara benzersiz bir deneyim sunuyor.
 
Mükemmellik, Motor Seçeneklerine de Yansıyor
 
Yeni PEUGEOT 508 ve 508 SW, yeni 180 HP ve 225 HP versiyonuyla iki adet şarj edilebilir hibrit, 130 HP benzinli ve 130 HP dizel olmak üzere yüksek verimlilik seviyesine sahip gelişmiş motorlarla yollara çıkıyor. Tüm motorlar 8 kademeli EAT8 otomatik şanzımanla donatılıyor. Neo-performans versiyonu 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED Şarj-Edilebilir-Hibrit ise 360 HP gücünü 4 tekerlekten çekişle yola aktarıyor.
 
PEUGEOT Pazarlama ve İletişim Direktörü Phil York; “PEUGEOT, köklü bir motorsporları geçmişine sahip. Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’na (WEC) PEUGEOT 9X8 ile katılımımız bunun kanıtı. Açıkça görülüyor ki oyunun kuralları değişti. Elektrikliye geçiş, motorsporları dünyası da dahil olmak üzere modernlik, performans ve verimliliğin simgesi haline geldi. Yeni 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED, tasarım, logo ve bilgi-eğlence sistemi modernizasyonu ile bu başarıların üzerine inşa ediliyor” diyor.
 
Yeni PEUGEOT 508’de 2 farklı önden çekişli şarj edilebilir hibrit motor seçeneği bulunuyor:
·       YENİ PLUG-IN HYBRID 180 e-EAT8: Önden çekişli, 150 HP PureTech motor (110 kW) ve 81 kW elektromotor ile 8 kademeli e-EAT8 otomatik şanzıman kombinasyonu.
·       PLUG-IN HYBRID 225 e-EAT8: Önden çekişli, 180 HP PureTech motor (132 kW) ve 81 kW elektromotor ile 8 kademeli e-EAT8 otomatik şanzıman kombinasyonu.
 
PEUGEOT SPORT tarafından tasarlanan 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED versiyonlarında 4 tekerlekten çekişli şarj-edilebilir-hibrit motor devreye giriyor:
·       PLUG-IN HYBRID4 360 e-EAT8: 4 tekerlekten çekişli, önde 200 HP (147 kW) PureTech motor ve 81 kW elektromotor ile 8 kademeli e-EAT8 otomatik şanzıman, arkada 83 kW elektromotor ve PEUGEOT 9X8’deki enerji yönetimi.
 
180, 225 ve 360 şarj-edilebilir-hibrit versiyonlardaki li-iyon batarya 12,4 kWsa kapasiteye ve 102 kW güce sahip. İki tip entegre şarj cihazı söz konusu. Standart olarak 3,7 kW tek fazlı şarj cihazı sunuluyor. Ayrıca opsiyonel olarak 7,4 kW tek fazlı şarj cihazı (PEUGEOT SPORT ENGINEERED’de standart) alınabiliyor.
 
Tahmini şarj süreleri:
·       7,4kW Duvar Kutusu’ndan (32A) ve 7,4kW tek fazlı entegre şarj cihazıyla tam şarj: 1 saat 40 dakika.
·       Güçlendirilmiş prizden (14A) ve 3,7kW tek fazlı entegre şarj cihazıyla tam şarj: 3 saat 25 dakika.
·       Standart bir prizden (8A) ve tek fazlı entegre şarj cihazıyla (3,7kW) tam şarj: 7 saat 05 dakika.
 
3 farklı içten yanmalı motor seçenekleri:
·       PureTech 130 EAT8: 130 HP güç üreten 1.2 litre hacimli 3 silindirli benzinli motor, 8 kademeli EAT8 otomatik şanzıman ve Stop & Start sistemi ile birleştiriliyor.
·       BlueHdi 130 EAT8: 130 HP güç üreten 1.5 litre hacimli 4 silindirli dizel motor, 8 kademeli EAT8 otomatik şanzıman ve Stop & Start sistemi ile birleştiriliyor.
·       PureTech 218 EAT8: Afrika, Orta Doğu ve Asya pazarlarına yönelik versiyonda 218 HP güç üreten 1.6 litre hacimli 4 silindirli benzinli motor, 8 kademeli EAT8 otomatik şanzımanla birleştiriliyor.
 
Avrupa’daki versiyonlar, en güncel Euro 6.e emisyon normunu karışılıyor ve tamamı 8 kademeli otomatik şanzımanla donatılıyor.