ABB robotik teknolojisi ile Renault Grubu elektrikli araç fabrika ağını destekliyor

, , ABB robotik teknolojisi ile Renault Grubu elektrikli araç fabrika ağını destekliyor için yorumlar kapalı

ABB, elektrikli araç (EV) üreticisinin birkaç önemli pazardaki üretim ağını otomatikleştirebilmesine yardımcı olmak için en son robot teknolojisini sağlayarak Renault Grubunu destekliyor. ABB, son 24 ayda büyük endüstriyel robot portföyünün 160 adedinin çoğunu teslim etti. Siparişin finansal detayları açıklanmadı.
ABB’nin robotik otomasyon çözümleri, Renault Grubu’nun Cléon ve Douai Fransa’daki gelişmiş e-motor montaj hatlarında kapasite artışı sağlanmasına yardımcı olacak. Şirketin Douai tesisinde ABB teknolojisi, yeni gelişmiş gövde kaynak hatlarıyla yeni nesil elektrikli araçların üretilmesine yardımcı olacak.
ABB Robotik Bölümü Başkanı Marc Segura, “ABB, Renault Grubu ile yirmi yılı aşkın bir süredir çalışmaktan gurur duyuyor ve ürün serilerinin elektrifikasyonunu hızlandırırken onlarla bir kez daha işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Renault Grubu, başarılı Renault Zoe modeli ile elektrikli araç pazarında bir öncü haline geldi. Esnek üretim konusundaki uzmanlığımızla, hepimiz sürdürülebilir ulaşım geleceğine doğru ilerlerken bu başarıların devam etmesini sağlamak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.
Renault Grubu’nun sürdürülebilir kârlılık oluşturmaya yönelik dönüştürücü ‘Renaulution’ stratejisini destekleyen siparişler, ABB’nin Renault Grubu’nun en büyük EV üretim teknolojisi sağlayıcılarından biri olma konumunu sağlamlaştırıyor. ABB’nin tüm üretim sürecini destekleyen teknolojisi ve çözümlerini öne çıkarıyor.
ABB, geniş endüstriyel robot portföyünün yanı sıra, robot hareketinin güvenlik denetimini sağlayan, daha yalın otomasyon hücreleri ve daha yakın işbirliği sağlayan SafeMove yazılımı ile motor sargı, dengeleme ve test dahil olmak üzere karmaşık süreçler için entegrasyon uzmanlığı ile ABB’nin kapsamlı ürün portföyünden 50’den fazla ek yazılım uygulamaları sağlıyor.
ABB’nin Robotik bölümü, aktarma organları ve pil montajının yanı sıra gövde kaynak ve EV’lerin boyanması ve contalanması için küresel bir teknoloji sağlayıcısıdır. ABB, robot teknolojisinin yanı sıra EV şarj çözümlerinde dünya lideridir ve dünyanın en büyük elektrikli araç OEM’leri ve ülke çapında EV şarj şebekesi operatörleri için tercih edilen bir ortaktır.
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB’nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100’den fazla ülkedeki yaklaşık 105.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com
ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunar. Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 500.000’den fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerimizin üretkenliği, esnekliği, sadeliği ve çıktı kalitesini artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53’ten fazla ülkede 100’den fazla lokasyonda 11.000’den fazla kişiyi istihdam etmektedir. go.abb/robotics