Yeni Efsane RS 457 Efsane Giriş Fiyatıyla Türkiye’de!

, , Yeni Efsane RS 457 Efsane Giriş Fiyatıyla Türkiye’de! için yorumlar kapalı

Türkiye temsilciliğini Doğan Trend Otomotiv’in gerçekleştirdiği Aprilia, fuarda spor motosikletler dünyasının yeni yıldızı RS 457 modelini ilk kez motosiklet tutkunlarıyla buluşturdu. Yeni Aprilia RS 457 Türkiye’de 359.000 TL fiyatıyla listede yerini aldı. RS 457, dünya çapındaki genç motosikletçiler için teknoloji ve tasarım alanında yeni bir referans noktası haline gelerek, spor motosikletler dünyasına Aprilia tarzıyla yön vermeyi amaçlıyor. Aprilia markası, fuarda tasarımı kadar performansıyla da etkileyici SR 125, SR GT ve tüm teknolojik unsurların bir araya geldiği Tuareg gibi yeni ve iddialı modelleriyle motosiklet tutkunlarının beğenisini kazanırken, RSV4 Factory, Tuono V4 Factory gibi göz alıcı sporcularıyla da öne çıktı.
 
Performans ve güvenliği birleştiren teknolojisiyle Aprilia, Motobike İstanbul 2024’ten rüzgar gibi geçti. Türkiye’de temsilciliğini Doğan Trend Otomotiv’in yaptığı İtalyan motosiklet devi, elde ettiği dünya şampiyonluklarıyla “Pistlerin Şampiyonu” olarak biliniyor. Birbirinden iddialı modelleriyle Motobike İstanbul 2024’te gövde gösterisi yapan Aprilia, başarısını kanıtlamış modellerinin yanı sıra yarış pistlerinde elde ettiği tecrübeyi yollara taşıyan yeni RS 457’yi ilk kez motosiklet tutkunlarıyla buluşturdu. Yeni Aprilia RS 457, Türkiye’de 359.000 TL fiyatıyla fuarla birlikte listelerde yerini aldı.
 
Spor motosiklet dünyasına yön veriyor!
Aprilia RS 457, dünya çapındaki genç motosikletçiler için teknoloji ve tasarım alanında yeni bir referans noktası haline gelerek, spor motosikletler dünyasına Aprilia tarzıyla yön vermeyi amaçlıyor. RS 457, Aprilia için sadece teknolojik açıdan bir atılımı değil aynı zamanda tarihi bir adımı da temsil ediyor. Aprilia’nın yeni çift silindirli spor motosikleti RS 457 çığır açan tasarımı, kolay kullanımı, üst düzey eğlence ve teknolojisi ile dünya genelinde artan talebi karşılamak için yeni hedef kitlelere ve pazarlara hitap ediyor.
 
Aprilia genç motosikletçilerin tutkusunu karşılıyor!
RS (Racing Squad) kısaltması, Aprilia’nın sportiflik anlayışını temsil ediyor. Bu büyüleyici motosikletler, Aprilia’nın benzersiz motosiklet kültürünü şekillendirmiş olan, uzun ve başarılı yarış motosikletleri geçmişinden kazanılan tecrübelerle tasarlandı. Böylece Aprilia, genç sürücülerin üstün motosikletlere olan tutkusunu karşılayarak, tüm nesillerin hayallerini süsleyen bir marka haline geldi. Marka aynı zamanda, yarış dünyasının 2 zamanlı motor kategorilerinde hakimiyet kuran lider bir isim oldu. SBK yarışlarını kazanarak teknolojik üstünlüğünü bir kez daha teyit eden Aprilia daha sonra MotoGP’de de ön plana çıktı. Aprilia şimdi ise, dünya çapındaki yarış pistlerinde edindiği bilgi birikimini bir araya getirerek yeni nesil motosikletçiler için bir proje ile kuruluşunda belirlediği misyonuna geri dönüyor. Avrupa’nın en çok satan spor motosikleti olan Aprilia RS 660’ın 2020 yılı itibarıyla yakaladığı büyük başarı, orta sınıf spor motosikletler dünyasında devrim yaratarak yeni bir segment ortaya çıkardı.
 
Yeni RS 457 ile zirveye giden formül tekrarlanıyor!
Zafere ulaşan bu formül, tamamen yeni bir proje olarak başlayan, MotoGP motosikletleri de dahil olmak üzere tüm Aprilia modellerinin ortaya çıkarıldığı yerde tasarlanan ve geliştirilen Aprilia RS 457 ile tekrarlanıyor. İlk 125 motor ile RS 660 arasındaki ideal bağlantıyı oluşturan yeni Aprilia RS 457, güçlü V4 süper motosikletleri ve MotoGP’yi kazanan RS-GP’nin de dahil olduğu RS ailesini taçlandırıyor. Aprilia RS 457, gerçek anlamda bir spor motosiklet tasarımına ve üretimine sahip olmak için şirketin tüm uzmanlığından yararlanıyor. Bu yönüyle RS 457, grenajlı motosiklet sürmeye başlamak isteyen genç sürücülerle aynı dili konuşuyor.
 
Sportiflik ve konfor arasında kusursuz denge
Hafif yapısı, A2 ehliyetle kullanılabilecek bir motosiklet için olası en yüksek güç-ağırlık oranına sahip olması, kullanım kolaylığı ve teknolojik donanımı, bu motosikletin güçlü yönlerini oluşturuyor. RS 457, yol ve pist motosikletçilerine eşlik etmek üzere tasarlandı. Üst gidon plakasının üzerine monte edilen klipsli gidonlarla kendini gösteren ergonomi, sportiflik ve sürüş konforu arasında en iyi dengeyi sağlayan yol tipi spor motosikletlere yönelik bir çözüm sunuyor.
 
Yeni RS 457, çift ön grenajından 2’si 1 arada egzozlu gövde altı alt susturucusuna kadar, motosiklet alanında tarih yazan efsanevi RS serisindeki tasarım stilini örnek alıyor.Tamamen LED ön far, Aprilia’nın daha büyük süper spor motosikletlerine özgü ışık imzasını içerirken, ön sinyal lambaları ön farın ışık imzasına entegre edildi. Zarif 5 inçlik TFT renkli gösterge paneli pratik kullanım sağlarken, gidon kumandaları da arkadan aydınlatılıyor.
 
A2 ehliyetle kullanılabilecek maksimum gücü sunuyor
Aprilia RS 457, ileri teknoloji ürünü olan, sıvı soğutmalı paralel çift silindirli bir motora sahip. Çift eksantrikli ve silindir başına dört supaplı bu motor, 35 kW (47,6 HP) güç sağlıyor ve böylece, A2 ehliyetle kullanılabilecek bir motosiklet için mümkün olan en yüksek güç değerini sunuyor. Motosiklet, yüksek güç kapasitesinin yanı sıra düşük ağırlığı ile de dikkat çekiyor. Motosikletin sıvılar hariç ağırlığı 159 kg iken, sıvılar dahil ağırlığı ise sadece 175 kg olarak öne çıkıyor.
 
Aprilia RS 457, mümkün olan en iyi değeri hedefleyen ve bunu elde etmeyi başaran Noale tasarımcıları sayesinde tek kelimeyle rakipsiz bir güç-ağırlık oranı sunuyor. Bu değer, Aprilia’nın Noale genel merkezindeki sürüşe yönelik geliştirme çalışmalarında saf performansa dönüştürüldü.
 
Yarış pistlerinden yollara!
RS 457’nin yeni motoru rijit bir şaseyle bir araya getirildi. Alüminyum şase, motosikleti kendi segmentindeki rakipleri arasında benzersiz kılıyor. Aprilia’nın, dünyanın tüm yarış pistlerinde onlarca yıldır kazandığı zaferlere dayanan tasarım uzmanlığı bu çözümde de kullanılıyor. Motor karteri, RS 660’tan örnek alınan bir çözümken, düşük ağırlığı ile dinamik nitelikleri ve sürüş keyfini sağlayan bir taşıyıcı eleman olarak görev yapıyor.
RS 457’nin ön süspansiyonunda ise 41 mm çapa sahip çatal, 120 mm çalışma aralığına ve ön yükleme ayarına sahip. Benzer durum, arka süspansiyonlardaki 130 mm çalışma aralığı ve ön yükleme ayarı, çelik salınım kolunun üzerinde çalışan mono amortisör için de geçerli. RS 457’nin  fren sistemi, ByBre 4 pistonlu radial kaliperler ve 320 mm ön diske sahip. Arkada ise ByBre kaliper 220 mm’lik bir çelik diski frenliyor. Tüm bunlar, her iki tekerlekte veya sadece ön tarafta olmak üzere, ikili kullanım haritası sunan iki kanallı bir ABS sistemi tarafından destekleniyor.
 
RS 457’nin 17 inçlik spor jantları, önde 110/70 ve arkada 150/60 ölçülerindeki lastiklere sahip. Söz konusu boyutlar, yeni Aprilia’nın gerçek gücü olan çevikliğini korurken üstün tutuş kabiliyetine de büyük katkı sağlıyor.
 
Aprilia RS 457’nin elektronik donanımı, onu, Aprilia’nın marka geleneğine tamamen sadık olan ve geniş bir kullanıcı yelpazesine hitap eden gerçek bir spor motosiklet yapıyor. RS Cube modeli ile MotoGP’de kullanılan ve ilk kez Aprilia tarafından seri üretimdeki bir modelde yer alan Ride by Wire sistemi ile motoru, güç ve tork dağılımını ayarlayan, çekiş kontrolüne müdahale eden, üç seviye ayarlı ve devre dışı da bırakılabilen üç sürüş modu arasından seçim yapabiliyor. Ayrıca aksesuar olarak, bir de hızlı vites değiştirici sunuluyor. Aprilia RS 457, “Siyah”, “Beyaz” ve “Replika” renleri ile tercih edilebiliyor.